Slováci brali v Berlíne medaily

4.3.2014

Na víkendových plaveckých pretekoch v dlhom bazéne International Swim Meeting v nemeckom Berlíne (28. 2 - 2. 3.) sa nestratili slovenskí reprezentanti. Úradujúca Plavkyňa roka 2013 Katarína Listopadová zvládla motýľkarskú stovku za 59,02 s, čo jej vynieslo striebornú medailu.

V znakárskom šprinte obsadila 20-ročná členka VŠC Dukla Banská Bystrica piate miesto, ale časom 29,20 iba o osem stotín sekundy zaostala za národným rekordom Martiny Moravcovej. Spomedzi dievčat bola najúspešnejšia Barbora Mišendová (VŠC Dukla Banská Bystrica), ktorá vyhrala dve disciplíny v kategórii junioriek: 50 m motýlik (27,59) a 100 m motýlik (1:01,07 min).

Najlepšie si z chlapcov počínal Tomáš Púchly, ktorý utvoril nový juniorský slovenský rekord v disciplíne 50 m voľný spôsob a triumfoval časom 23,51 s. Plavec STU Trnava prekonal doterajšie maximum Rada Žembu 23,84. V osobáku plával aj v disciplíne 50 motýlik, kde obsadil druhé miesto (25,40 s).

Úspešní boli v nemeckej metropole aj mládežníci Adam Halás, Tomáš Peciar, Filip Somogyi, Jakub Kotian, Lara Bábska, Alexander Světlík či Carmen Mikušová.

Zdroj: SITA, 3.3.2014