Grafická verzia

Slovensko má majstra Európy v lukostreľbe

4.8.2014

Marcel Pavlík korunoval svoje fantastické ťaženie na ME v lukostreľbe vo švajčiarskom Nottwil finálovým triumfom nad paralympijským víťazom z Londýna 2012 Fínom Jere Forsbergom 145:143 a v súťaži open vybojoval zlatú medailu.

Člen MŠK Kežmarok sa predstavil na tohtoročných ME telesne postihnutých športovcov vo výbornej forme a v semifinále zdolal v rozstrele aj majstra sveta Johna Stubbsa z Veľkej Británie. Slovensko čakalo na titul v lukostreľbe telesne postihnutých od augusta 2009, keď sa v českom Nymburku stal Peter Kinik majstrom sveta v kategórii W1 - kladkový luk. Na tohtoročných ME obsadil 6. miesto. Vlani na jeseň si naši reprezentanti odviezli z MS v Bangkoku bronz zo súťaže družstiev v open. V Nottwill však museli oželieť účasť v tímovej súťaži v dôsledku absencie Petra Kaščáka zo zdravotných dôvodov.

V roku 2004 sa v Aténach stal Imrich Lyócsa paralympijským šampiónom. Marcel Pavlík svojim prvenstvom v ťažkej konkurencii potvrdil, že pred Riom 2016 nádeje Slovenska na cenný kov v tomto športovom odvetví výrazne stúpli.

Zdroj: osporte.sk, 3. 7. 2014