Grafická verzia

Z. Lévai získal bronz v grécko-rímskom štýle do 50 kg

6.8.2014

Slovenský reprezentant v zápasení Zoltán Lévai získal bronzovú medailu na majstrovstvách sveta juniorov vo voľnom i grécko-rímskom štýle v chorvátskom Záhrebe.

Pôvodom maďarský borec disponujúci slovenským pasom sa presadil v hmotnostnej kategórii do 50 kg gréckom-rímskym štýlom. Mladší brat kontinentálneho šampióna z roku 2012 Istána Lévaia, ktorý má tiež slovenské občianstvo, si na úvod poradil s turkménskym reprezentantom Umidom Durdijevom, potom zdolal Rezu Chedriho z Iránu a až v semifinále ho zastavil neskorší strieborný medailista Oleksej Žabskij z Ukrajiny. Slovenský zápasník potom v súboji o tretiu pozíciu dominoval nad Bulharom Nedjalkom Petrovom.

V utorok bol v akcii aj druhý slovenský borec. Dávid Čech však prehral hneď vo svojom vstupnom stretnutí s Poliakom Aleksandrom Kroczakom. Slovensko má na záhrebských žinenkách ešte trojnásobné súťažné zastúpenie. V stredu sa predstavia Leoš Drmola v kategórii do 66 kg a Tamás Soós (do 120 kg), obaja v grécko-rímskom štýle. Účinkovanie SR na svetovom šampionáte juniorov uzavrie vo štvrtok Vassiliki Kyparissiová (do 51 kg).

Zdroj: osporte.sk, 5. 8. 2014