Grafická verzia

V Moskve štartujú MS, slovenskými želiezkami štvorkajak a kádvojka

6.8.2014

Pätnásť slovenských reprezentantov sa od 7.-10. augusta predstaví na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v Moskve. Najväčším želiezkom v ohni v športovom areáli Krylatske bude štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin, ktorý získal v júli na európskom šampionáte v nemeckom Brandenburgu striebro v K4 na 1000 m.

Ku kandidátom na popredné umiestnenie patrí aj dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr - bronzový z Brandenburgu v K2 na 1000 m. Martina Kohlová s Ivanou Kmeťovou pôjdu v Moskve iba debla, predstavia sa na olympijskej päťstovke i v šprinte na 200 m. Medzi kanoistami v ruskej metropole zasiahnu do bojov Matej Rusnák (1000 m), Rastislav Kohút (500 m) a Ľubomír Hagara (200 m). Slovensko bude mať svoje zastúpenie aj v štafetách, kde bude štartovať kvarteto Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo, Martin Jankovec, Peter Gelle.

Mladá káštvorka v Brandenburgu pri premiére na seniorskej Európe prekvapila ziskom striebra a o medaily chce bojovať aj v Moskve. Vlani na MS v Duisburgu pri debute na seniorskom vrcholnom podujatí skončili zverenci trénera Felixa Masára na siedmom mieste. "V Moskve v porovnaní s Brandenburgom pribudne najmä Austrália. Nemôžeme to brať tak, že to budú rovnaké preteky ako v Nemecku. Vlani boli Rusi na ME 9. a na MS vyhrali. Bude to niečo úplne iné, napríklad Maďari budú mať už olympijskú loď. Niekto sa pripravoval hlavne na Európu, niekto zase na svet. Jasné, budeme sa tešiť, keď získame medailu, ale nejdeme tam s tým, že ju musíme mať za každú cenu," povedal Jakubík, ktorý spoločne s kolegami z K4 ladil formu na vrchol sezóny v Piešťanoch.

Vlček s Tarrom sa na šampionát pripravovali v maďarskom Szolnoku, kde mali ideálne podmienky na tréning. "Príprava prebehla bez problémov, prialo nám aj počasie. V rovnakom termíne v Szolnoku trénovali Austrálčania i Singapurčania, je to veľmi vyhľadávané stredisko. Výhodou bolo, že nám zapožičali rovnakú loď, s akou budeme štartovať na MS, keďže tá naša už išla do Moskvy. Chceme skončiť v prvej šestke a ak nám jazda veľmi sadne, mohla by byť z toho aj medaila," povedal pre TASR Vlček, ktorý v Krylatskom ešte nikdy nepretekal.

"Ešte nikdy som nebol v Moskve a veľmi sa teším. Podľa fotiek, ktoré som videl, budeme pretekať na veľkom kanáli a veľkou tribúnou. Bude to určite špičkovo zorganizované podujatie na ruský megalomanský spôsob," dodal skúsený slovenský reprezentant, dvojnásobný medailista z olympijských hier.

Nominácia Slovenska na MS v Moskve:
K2 200 m + K2 500 m: Martina Kohlová - Ivana Kmeťová
K1 1000 m: Peter Gelle
K1 500 m: Martin Jankovec
K1 200 m: Miroslav Zaťko
K2 1000 m + K2 500 m: Erik Vlček - Juraj Tarr
K2 200 m: Ľubomír Beňo - Martin Jankovec
K4 1000 m: Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin
C1 1000 m + C1 5000 m: Matej Rusnák
C1 500 m: Rastislav Kohút
C1 200 m: Ľubomír Hagara
K1 štafeta 200 m: Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo, Martin Jankovec, Peter Gelle

Zdroj: osporte.sk, 5. 8. 2014