Grafická verzia

Zemetrasenie potvrdené, Gantnerová odstúpila

14.8.2014

Janka Gantnerová v stredu 13.8.2014 odstúpila z postu prezidentky Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA).

Bývalá skvelá zjazdárka a dlhoročná funkcionárka sa tak rozhodla na základe hlasovania členov predsedníctva SLA na pondelkovom zasadnutí, ktoré jej vyslovilo nedôveru. Gantnerová bola šéfkou SLA od mája 2009.

"Predsedníctvo nemá právo alebo silu odvolať prezidenta SLA, ale keďže panuje taký názor vo vnútri hnutia, tak na základe toho som prehodnotila výsledky tohto rokovania a dnes som odstúpila z funkcie prezidentky SLA. Oficiálne som toto svoje rozhodnutie oznámila na sekretariáte SLA, elektronicky som to doručila členom predsedníctva a pevne verím, že to schvália. Požiadala som o schválenie obratom. Je to už len formalita," uviedla Janka Gantnerová.

"Zvážila som argumenty niektorých členov predsedníctva a zistila som, že sú to argumenty, ktoré sa nezhodujú s mojou osobou a nie výkonom funkcie. Tým pádom som pochopila, že je tu nátlak, aby som odstúpila z pozície prezidentky. Samozrejme, naďalej zostávam členkou Slovenskej lyžiarskej asociácie a nikdy sa nebudem hanbiť za to, že som lyžiarka," dodala Gantnerová.

Podľa listu Janky Gantnerovej členom predsedníctva ju k rozhodnutiu priviedli a presvedčili posledné rokovania vedenia SLA. Viaceré schválené uznesenia sú podľa doterajšej šéfky v rozpore so Stanovami SLA.

"Keďže väčšina členov predsedníctva SLA je naklonená návrhom predkladateľa a nemajú čas na racionálne riešenia, svojím hlasovaním napomáhajú tomuto procesu," napísala členom predsedníctva Gantnerová, ktorá sa v ďalšom liste rozlúčila s členmi SLA slovami: "Úspech sa na Slovensku neodpúšťa!" Podľa jej slov v liste sa počas jej pôsobenia podarilo vrátiť lyžovaniu také spoločenské ohodnotenie, ktoré si tento šport zaslúži. "Podarilo sa nám ustáliť práce sekretariátu, sprehľadniť financovanie, materiálne zabezpečiť úseky i organizovať športové podujatia," písala Gantnerová členom hnutia.

Zdroj: sport.sk, 13.8.2014