Grafická verzia

M EU - Slováci v Sofii so štyrmi medailami

19.8.2014

Slovenskí reprezentanti v boxe si vybojovali až štyri medaily (bilancia: 0 - 1 - 3) na majstrovstvách Európskej únie v Sofii, kde štartovalo dovedna 121 pästiarov z 23 krajín. Štefan Mezei získal striebro v kategórii do 49 kg, o bronzový kov sa postarali Viliam Tankó (do 52 kg), Michal Zátorský (do 60 kg) a Matúš Strnisko (do 81 kg). Z poltucta nominovaných pästiarov SR na M-EÚ skončila pred medailovými bránami v bulharskej metropole iba dvojica Henrich Bagin (do 75 kg) a Erik Tlkanec (do 91 kg).

"Som presvedčený, že toto je začiatok lepších časov v slovenskom boxe. Chlapci boxovali výborne, bojovali tak, ako sa patrí pri reprezentovaní svojej krajiny. Medaily sú pre všetkých priaznivcov boxu u nás," uviedol tréner a vedúci slovenskej výpravy na M-EÚ v Bulharsku Tibor Hlavačka a doplnil hodnotenie: "Je vynikajúce mať štyroch borcov v elitnej trojici. Ide o veľký úspech nášho boxu. V Sofii sme boli vysoko hodnotení. Všetci vrátane predstaviteľov AIBA nás považovali za výborný tím a s uznaním skonštatovali, že sme boli na turnaj výborne pripravení."

Najúspešnejší z poltucta pästiarov SR v Sofii Mezei mal na úvod voľný žreb, vo štvrťfinále uspel proti Turkovi Tolgahanovi Öztürkovi (3:0 na body), keď súpera poslal v 2. kole aj 'do počítania'. Člen ŠKP Bratislava v piatkovom semifinálovom dueli zdolal aj Hughieho Myersa z Írska presvedčivo 3:0 na body. Až v sobotňajšom rozhodujúcom súboji bol nad jeho sily domáci Georgi Andonov, ktorému Mezei podľahol 0:3 na body.

Pästiar KO Box Club Galanta Tankó bojoval, ale Francúz Elie Konki ho vo vyrovnanom semifinálovom súboji zdolal 2:1 na body. Zátorský rovnako ako na júnovej Veľkej cene Ústí nad Labem nestačil v dueli o finále na Otara Eranosjana z Gruzínska (0:3 na body) a ďalší člen ŠKP Bratislava Matúš Strnisko prehral s Talianom Valentinom Manfredoniom 1:2 na body.

Zdroj: osporte.sk, 17.8.2014