Grafická verzia

Veľká cena Slovenska - 22. 8.2014 - 24.8.2014

22.8.2014

"Tradičná Veľká cena Slovenska bude po prvý raz v štyridsaťročnej histórii spojená aj s prestížnym európskym seriálom Blancpain GT Series v šprinte," informoval vo štvrtok na tlačovej konferencii v hoteli Kempinski prezident Slovenskej asociácie motoristického športu Dušan Koblíšek.

"Pripravovali sme sa maximálne profesionálne. Všetko je pripravené pre športovcov aj motoristických fanúšikov," konštatoval riaditeľ Slovakia Ringu Pavel Čulík.

Ozdobou štartového pola v seriáli Blancpain GT Series bude slovenský reprezentant Štefan Rosina, ktorý bude jazdiť za nemecký tím Reiter Engineering v čiernom Lamborghini LFII so štartovým číslom 88 spolu s českým formulovým jazdcom Tomášom Engem.

"Na Slovakia Ringu ma v minulých rokoch sprevádzala smola, raz som nie mojou vinou havaroval, inokedy som mal defekt, či technickú poruchu. V pretekoch beriem iba umiestenie na stupni víťazov," povedal Štefan Rosina.

Rosina na začiatku tohto roku oznámil, že bude postupne utlmovať svoje pretekárske aktivity. "Posledné preteky som jazdil pred mesiacom a pol, ale pripravoval som sa tak, že sa cítim vo veľmi dobrej forme. S Tomášom si rozumieme," uviedol Rosina.

Sobotňajšie aj nedeľňajšie šprintové preteky sú vypísané na jednu hodinu. "Medzi 25-30 minútou sa musíme za volantom prestriedať. Sme dohodnutí, že raz odštartujem preteky ja, druhý raz Tomáš. Ale v ktorý deň to bude, sa rozhodneme až neskôr," povedal najúspešnejší slovenský automobilový pretekár, ktorý v svetových seriáloch absolvoval doteraz 126 pretekov a získal tri víťazstvá.

Rosina dodal: "Čaká nás silná konkurencia. Doteraz sa najviac darilo značke Audi a BMW, rýchle sú aj autá Ferrari. Naše Lamborghini je síce na rovinkách o niečo pomalšie, ale rýchlejšie je zasa v rýchlych zákrutách. Na Slovakia Ringu sme v minulosti štartovali z prvej rady, v tréningoch sme skončili v prvej trojke, chceme to zopakovať."

Zdroj: sport.sk, 21.8.2014