Tatiana Janíčková po 2. mieste v Méribel líderkou SP!

25.8.2014

Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková obsadila 2. miesto v pretekoch Svetového pohára v cyklotriale vo francúzskom stredisku Méribel a v hodnotení seriálu sa vrátila na prvú priečku.

Majsterku sveta 2013 zdolala iba Austrálčanka Janine Jungsfelová. Kým Slovenka dostala na jednotlivých sekciách šesť trestných bodov, Austrálčanka o dva menej. Tretia skončila Nemka Nina Reichenbachová s 13 trestnými bodmi. Druhá slovenská zástupkyňa Kristína Sýkorová obsadila 5. pozíciu (30 trestných bodov).

V mužských pretekoch elite na 20-palcových bicykloch vyhral Ján Kočiš kvalifikáciu, v semifinále však urobil zbytočné chyby a napokon sa musel uspokojiť s prvou nepostupovou 9. priečkou. Martin Behro skončil tridsiaty. O päť miest horšie skončil v pretekoch elite na 26-palcových bicykloch Martin Behro.

Zdroj: sport.sk, 24.8.2014