Grafická verzia

V Nitre sa bude hrať hokejbalový svetový pohár

26.8.2014

Nitrianska hokejová hala na Klokočine bude dejiskom Svetového pohára v hokejbale (28.-31. augusta). Ako informovala nitrianska radnica, vedenie mesta sa na organizovaní podujatia dohodlo s prezidentom Slovenskej hokejbalovej únie Jozefom Stümpelom a predstaviteľmi klubu HBK Nitrianski rytieri.

Na Svetovom pohári v hokejbale sa zúčastní 16 klubov z deviatich štátov. S tromi mužstvami zo Slovenska si na turnaji zahrajú aj tímy z Českej republiky, Rakúska, Nemecka, Švajčiarska, Luxemburska, Fínska, Veľkej Británie a Kanady. "Ľadová plocha na zimnom štadióne na sídlisku Klokočina by sa mala začať rozmrazovať začiatkom augusta, aby sa už koncom prázdnin mohla stať miestom súbojov hokejbalovej svetovej špičky," informoval správca hokejovej haly a nitriansky mestský poslanec Štefan Klačko.

Zúčastnené tímy: HBT Vlašim, London Crusaders, sHC Belpa 1107, HSC Eagles Poggersdorf, Nitrianski Rytieri Nitra, Peräpohjolan Poropojat, Kometa Vrútky, HBC Autosko H.A.K. Pardubice, HBC Alpiq Kladno, Oberwil Rebells, Pelikassit, Hokejmarket Skalica, Team Voodoo, UHK Union Oswiencim, ŠK 98 Pruské.

Zdroj: sme.sk, 22.7.2014, hokejbal.sk