OHM: Ďalšia medailová radosť pre Slovensko a dvojnásobná

27.8.2014

Posledný súťažný deň na II. olympijských hrách mládeže v čínskom Nankingu priniesol slovenskej výprave ďalšiu medailovú radosť - a hneď dvojnásobnú.

Postarali sa o ňu vodní slalomári: Jakub Grigar obsadil druhé miesto v paralelnom slalome kajakárov, Marko Mirgorodský vypádloval bronz v rovnakej disciplíne kanoistov. Doteraz jedinú slovenskú medailu na podujatí získala v pondelok Michaela Pešková v behu na 400 m prekážok. Mala strieborný lesk.

Jakub Grigar v stredu najskôr zdolal v semifinále K1 domáceho víťaza kvalifikácie Chuang Sunga, v súboji o zlato však už nestačil na Slovinca Anžeho Urankara. Zaostal za ním o viac ako dve sekundy. Marko Mirgorodský v semifinále singlkanoistov podľahol neskoršiemu víťazovi Lucasovi Roisinovi z Francúzska a aj on mal v dueli o medailovú priečku za súpera Slovinca. Leona Breznika prekonal časom lepším o takmer 5 sekúnd.

Výsledky Slovákov - streda
VODNÝ SLALOM
parelelný slalom K1 - chlapci
I. semifinále: 1. Jakub Grigar (SR) 1:07,997 min, 2. Chuang Sung (Čína) 1:10.029 - Grigar postúpil do finále
finále: 1. Anže Urankar (Slovin.) 1:09,057 min, 2. Jakub Grigar (SR) 1:11,129
Celkové poradie: 1. Anže Urankar (Slovin.), 2. Jakub Grigar (SR), 3. Chuang Sung (Čína), 4. Paul Sunderland (V. Brit.)

Parelelný slalom C1 - chlapci
I. semifinále: 1. Lucas Roisin (Fr.) 1:16,562 min, 2. Marko Mirgorodský (SR) 1:19,784 - Roisin postúpil do finále
o 3. miesto: 1. Marko Mirgorodský (SR) 1:18,587 min, 2. Leon Breznik (Slovin.) 1:23,257
Celkové poradie: 1. Lucas Roisin (Fr.), 2. Robert Hendrick (Ír.), 3. Marko Mirgorodský (SR), 4. Leon Breznik (Slovin.)

Zdroj: sport.sk, 27.8.2014