Grafická verzia

Na MS v elitnej kategórii mužov bude mať Slovensko iba 3 jazdcov

17.9.2014

Trénerské komisie Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) schválili nominácie na nadchádzajúce MS v cestnej cyklistike, ktoré sa uskutočnia v dňoch 21. až 28. septembra v španielskej Ponferrade. V elitnej kategórii mužov bude mať Slovensko prvýkrát od roku 2011 zastúpenie iba tromi pretekármi. Na predchádzajúcich šampionátoch vo Valkenburgu 2012 a Florencii 2013 štartovalo po šesť jazdcov.

Schválený tím mužov elitnej kategórie zatiaľ tvorí kvarteto Peter Sagan, Juraj Sagan (obaja Cannondale), Peter Velits (BMC), Martin Velits (Omega Pharma - Quick-Step). "Rozhodli sme sa, aby do dejiska šampionátu odcestovali štyria naši elitní jazdci aj z toho dôvodu, ak by, nedajbože, došlo k nejakému zraneniu, alebo nepredvídateľným okolnostiam pred štartom pretekov jednotlivcov," povedal prezident SZC Peter Privara a dodal: "Po porade s trénerom Jánom Valachom a rozhovoroch medzi pretekármi v sobotu 27. septembra určíme, ktorú trojicu nahlásime organizátorom na nedeľňajší štart."

V časovke jednotlivcov Elite zatiaľ žiadny pretekár z nominovaného kvarteta neprejavil záujem o štart. Peter Velits, dvojnásobný majster sveta v tímovej časovke v službách Omega Pharma - Quick-Step, by mal štartovať aj v nedeľu 21. septembra v drese svojho nového tímu BMC, s Petrom Saganom počíta tiež 6-členný tím Cannondale, ktorý v tejto disciplíne príjemne prekvapil 2. miestom na v nedeľu skončenej Vuelte a Espaňa.

Nominácia na MS v cestnej cyklistike (21. - 28. septembra v španielskej Ponferrade):
muži, Elite, preteky jednotlivcov (3 miestenky): Peter Sagan, Juraj Sagan (obaja Cannondale) - P. Sagan predpoklad aj časovka družstiev, Peter Velits (BMC) - predpoklad aj časovka družstiev, Martin Velits (Omega Pharma - Quick-Step)
do 23 rokov (4): Erik Baška, Mário Daško, Ľuboš Malovec (všetci Dukla Trenčín Trek), Juraj Lajcha (Epic janom greenway Dohňany)
juniori (4): Dávid Zverko, Kristián Zimány (obaja MŠK CK Žiar nad Hronom), Juraj Bellan (Firefly), Ladislav Kniha (CyS Žilina)
juniorky: Tereza Medveďová (ŽP šport Podbrezová)

Zdroj: osporte.sk, 16.9.2014