Grafická verzia

Poloz nominoval; Reprezentanti začali prípravu na štart kvalifikácie ME 2016

23.9.2014

Hádzanárky Slovenska sa najbližšie zídu v pondelok 6. októbra. V zatiaľ presne neurčenom mieste na juhu SR začnú ďalšiu fázu prípravy na decembrový vrchol - majstrovstvá Európy v Maďarsku a Chorvátsku.

Hlavný kouč Dušan Poloz nominoval 18-členný káder vrátane 10 legionárok. V porovnaní so septembrovou akciou a turnajom 'O štít mesta Cheb', na ktorom jeho zverenky obsadili posledné 4. miesto, budú k dispozícii už aj pivotky Andrea Czanik, Eva Minárčiková, stredná spojka Petra Beňušková a pravá krídelníčka Lýdia Jakubisová, ktorá sa po dlhodobom zranení kolena vracia do národného tímu po takmer roku. Pôvodne figurovala v nominácii aj Martina Školková, ale namiesto zranenej ľavej spojky dostala pozvánku Martina Bačíková. Sústredenie potrvá do 9. októbra, keď bude nasledovať presun do maďarského Szigetszentmiklósi neďaleko Budapešti na medzinárodný turnaj Provident Cup (10. - 12. 10), na ktorom budú súpermi Sloveniek postupne výbery Česka, Maďarska a Rakúska.

Nominácia reprezentácie hádzanárok Slovenska na októbrový zraz a medzinárodný turnaj v Maďarsku:
brankárky: Martina Túrociová (HC Zlín/ČR), Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske)
pivotky: Andrea Czanik (DJK/MJC Trier/Nem.), Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Dominika Horňáková (Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Lýdia Jakubisová (Thüringer HC/Nem.), Lucia Súkenníková (DHK Baník Most/ČR), Réka Bíziková (HK Slovan Duslo Šaľa), Selma Blažeková (HK Slávia Partizánske)
spojky: Katarína Dubajová (MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz/Poľ.), Silvia Szücs (SVG Celle/Nem.), Petra Beňušková (Stella Saint-Maur/Fr.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Monika Rajnohová (DHC Slavia Praha/ČR), Tetyana Trehubová, Martina Bačíková (obe Iuventa Michalovce), Klaudia Michnová (HK Slávia Partizánske)

Hádzanári Slovenska sa v pondelok zišli v Bratislave, kde krátkym dvojdňovým sústredením začali prípravu na blížiaci sa jesenný štart kvalifikácie ME 2016. Tréner Zoltán Heister musel zúžiť 18-členný káder, po viacerých ospravedlneniach má v pondelok a utorok k dispozícii 16 hráčov. "Martin Straňovský má klubové povinnosti, Csaba Szücs je chorý - má virózu, Olivera Rábeka trápia problémy s chrbtom, nehral ani cez víkend a dostáva infúzie, Branislav Cigáň pôjde na operáciu ramena," zhrnul absencie kormidelník SR, ktorý dá šancu nováčikovi v národnom tíme Marekovi Kováčechovi z maďarského Balmazújvárosu.

"Samozrejme, radi by sme si zahrali proti nejakému národnému tímu, ale nie je jednoduché vybaviť na tento termín súpera. Navyše, nechceli sme ďaleko cestovať. Na druhej strane nám to momentálne aj vyhovuje, keďže hráči sú v kluboch dosť vyťažení. Na tréningoch i zápasoch sa zameriame na takticko-technickú stránku. Keďže sa stretávame po pár mesiacoch, obnovíme súhru, oprášime si herné systémy a už sa začneme zameriavať aj na blížiacu sa kvalifikáciu. Pred októbrovým vstupom do nej nebudeme mať veľa času, preto chceme hráčom ukázať našich najbližších protivníkov," uviedol na margo prípravných zápasov Z. Heister.

Slovenskí hádzanári sa v rámci 3. kvalifikačnej skupiny najskôr predstavia 29. 10. 2014 v Koperi proti Slovincom a 1. novembra privítajú v Bratislave Švédov. S Lotyšmi si v boji o ME zmerajú sily až na budúci rok.

Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na sústredení v Bratislave (22. - 23. 9. 2014):
brankári: Teodor Paul (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Miloš Putera (TV Grosswallstadt/Nem.), Marián Žernovič (HC Sporta Hlohovec)
pivoti: Michal Kopčo (Tatran Prešov), Martin Slaninka (HK Agro Topoľčany), Tomáš Adamčík (MŠK Považská Bystrica)
krídla: Marek Kováčech (König-Trade Balmazújvárosi KK/Maď.), Martin Briatka (HK Agro Topoľčany), Miroslav Volentics (ŠKP Bratislava), Martin Miženko (HC Sporta Hlohovec)
spojky: Patrik Hruščák (HC Empor Rostock/Nem.), Lukáš Gamrát (Eintracht Hildesheim/Nem.), Marek Mikéci (HSG Varel-Friesland/Nem.), Lukáš Urban (Tatran Prešov), Ľubomír Ďuriš (HC Sporta Hlohovec), Karol Zechmeister (ŠKP Bratislava)

Zdroj: osporte.sk, 22.9.2014