Junior Fed Cup: Slovenky v Mexiku o medailu!

26.9.2014

Slovenské tenistky do 16 rokov postúpili do semifinále majstrovstiev sveta v mexickom San Luis Potosí. V Junior Fed Cupe vyhrali C-skupinu, keď v súboji s Japonskom rozhodli už vo dvojhrách. Slovenky si zahrajú o medailu v tejto vekovej kategórii s odstupom 15 rokov. V semifinále sa stretnú s Maďarskom, druhé semifinále USA - Rusko.

Záverečné stretnutie v skupine s Japonskom sa začalo s oneskorením pre dážď. Prvý bod získala Tereza Mihalíková v dvoch setoch, druhý v súboji tímových jednotiek Viktória Kužmová, ktorá sa po dramatickom dažďom prerušenom prvom tajbrejkovom sete ujala v druhom vedenia 3:0 a už réžiu zápasu z rúk nepustila. Treťou členkou družstva vedeného kapitánom Danielom Čálikom je Tamara Kupková.
Slovenky vyhrali všetky tri stretnutia v skupine - nad vicemajsterkami Európy Francúzkami 2:1, Egyptom 3:0. Toto trio získalo pred dvoma rokmi zlato na MS hráčok do 14 rokov.
Vlani Slovensko obsadilo 11. miesto, v ére samostatnosti bolo vo finále roku 1998 v talianskom Cuneu a o sezónu neskôr v austrálskom Perthe.

Slovensko - Japonsko 2:1

Tereza Mihalíková - Momoko Koboriová 6:3, 6:3
Viktória Kužmová - Čihiro Muramacuová 7:6(4), 6:3
Kužmová, Mihalíková - Muramacuová, Koboriová 6:3, 6:7(4) - Slovenky skrečovali

Z Mexika komentuje stretnutie kapitán Daniel Čálik: ,,Tereza Mihalíková podala kvalitný výkon, bola v zápase aktívnejšia. Zjavná u nej bola väčšia snaha o víťazné údery, mala dobrý servis a získala zaslúžený bod. Viktória Kužmová mala žalúdočné problémy. Mal som veľké obavy, ako to dopadne, prvé gemy hrala nervózne. Od stavu 2:2 hrali obe hráčky kvalitný tenis. Súperka bola ako typická motorová myš, ťažko sa proti nej robili body. Viki odvrátila za stavu 3:5 a 0:40 šesť setbalov! Uhrala si ich sama víťaznými loptami, nie nevynútenými chybami súperky. Dotiahla set do tajbrejku s víťazným koncom a druhý set mala už pod kontrolou. Vo štvorhre bol obojstranne dobrý tenis v prvom sete. V druhom naše dievčatá urobili viac chýb. Za stavu 1:1 na sety sa prejavili u Viki žalúdočné problémy, a tak sme museli zápas skrečovať. Dnes hráme semifinále s Maďarkami, o druhom finalistovi rozhodne súboj USA - Rusko."

Zdroj: stz.sk, 26.9.2014