Grafická verzia

22. ročník Memoriálu Ondreja Nepelu

1.10.2014

Už 22. ročník Memoriálu Ondreja Nepelu, ktorý sa uskutoční od 2. do 4. októbra na ZŠ O. Nepelu v Bratislave, bude tento rok zaradený do kategórie Challenge Series Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU). V rok konania ZOH v Soči však bude tradičná spomienka na najlepšieho slovenského športovca 20. storočia a olympijského víťaza z roku 1972 ochudobnená o účasť športových dvojíc.

Na podujatí sa pre študijné povinnosti nepredstaví ani slovenská olympionička z februárových Soči Nicole Rajičová. V súťaži sólistiek bude minuloročný titul obhajovať Japonka Imai Haruková, ktorá podujatie vyhrala aj v roku 2010. Domáce farby bude zastupovať sedem pretekárov. V súťaži mužov Marco Klepoch a Jakub Kršňák, medzi ženami trio Bronislava Dobiašová, Miroslava Hriňáková a Alexandra Kunová. Súťaž tanečných párov obsadí usporiadateľská krajina dvojicou Federica Testová, Lukáš Csölley.

Na utorňajšej tlačovej konferencii pred podujatím nechýbala ani legendárna trénerka Ondreja Nepelu Hilda Múdra, ktorá doteraz ani raz nevynechala renomované podujatie venované trojnásobnému majstrovi sveta, resp. 5-násobnému majstrovi Európy. "Veľmi sa teším, že si opäť týmto podujatím spomenieme na Ondreja. Tento rok to bolo už 35 rokov, čo nie je medzi nami. Ja by som si len priala, aby všetci športovci, ktorí štartujú na tomto memoriáli, vedeli, kto bol Ondrej," povedala Hilda Múdra.

Hlavnými magnetmi tradičného podujatia, ktoré organizuje Slovenský krasokorčuliarsky zväz (SKrZ) a KŠK Slovan Bratislava v spolupráci s hlavným mestom, budú momentálne jednotky z Kórejskej republiky, medzi ženami Hae Jin Kim a medzi sólistami Seo Jin Kim, resp. aj ruskí sólisti.

Šéfka organizačného výboru Zuzana Jánošová priblížila podrobnosti o podujatí: "Bohužiaľ, je po olympiáde v Soči a momentálne je aj v kalendári veľa pretekov. Po ZOH mnoho pretekárov aj končí s kariérou a toho príkladom je Čech Tomáš Verner, ktorý tu vyhral minulý rok. A ďalší sú i mladí, teraz navyše prebiehajú aj súťaže juniorskej Grand Prix ISU. Športovci preto selektujú, čo je pre nich aj z hľadiska bodov a financií výhodnejšie. Ťahákom by mal byť talentovaný Rus Gorškov, od trénerky Kórejskej republiky mám informáciu, že tu bude po Yu Na Kim momentálne najlepšia tamojšia sólistka. V súťažiach máme 18 žien, 9 mužov a 9 tanečných párov. Bohužiaľ, behom týždňa sa nám odhlásili všetky športové dvojice. Deti do 5 rokov, školáci, škôlkari, dôchodcovia, deti z detských domovov, všetci majú vstupné zdarma. Inak sa vstupenky dajú kúpiť v sieti Ticketportal, aj priamo na štadióne."

Vstupné pre verejnosť na Memoriál O. Nepelu stanovili organizátori na 5 eur.

program 22. ročníka Memoriálu Ondreja Nepelu:

štvrtok 2. októbra:

13.00 krátky program ženy
16.30 krátky program muži

piatok 3. októbra:

13.00 krátky program tanečné páry
16.30 voľné jazdy ženy

sobota 4. októbra:

12.00 voľná jazda tanečné páry
13.45 voľné jazdy muži

Zdroj: sport.sk, 30.9.2014