Grafická verzia

Slováci z ME v kickboxe s piatimi bronzovými medailami

29.10.2014

Slovenskí reprezentanti v kickboxe si vybojovali päť bronzových medailí na majstrovstvách Európy organizácie WAKO v Bilbau (20. - 26. 10.). O tretie miesta pre SR sa na kontinentálnom šampionáte v Španielsku postarali vo fullkontakte Zuzana Gábová v kategórii do 52 kg, Veronika Petríková do 56 kg, Lucia Cmárová do 60 kg a Dávid Zöld do 60 kg. Medailovú zbierku na päť bronzov skompletizovala v disciplíne K1-Rules Veronika Cmárová v kategórii do 65 kg. Na ME 2014 štartovalo 481 pretekárov z 34 krajín. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského zväzu kickboxu.

Zo siedmich nominovaných Slovákov do Bilbaa vystúpila až pätica na medailové stupne. Kickboxerka ŠKP Košice Gálová podľahla v semifinále Hanne Lauslehtovej z Fínska 0:3 na body, jej oddielová kolegyňa Petríková nestačila v boji o postup do finále na Sandru Maškovú z Česka (0:3 na body). Členka klubu Tatran Prešov KB Košice Lucia Cmárová prehrala v semifinále s Nórkou Theou Therese Naessovou 0:3 na body, Veronika Cmárová z rovnakého oddielu podľahla v K1-Rules Talianke Caterine Currovej 1:2 na body a Dávid Zöld neuspel v dueli s Abdullahom Kondim z Turecka (0:3 na body).

V Bilbau išlo o prvú časť ME 2014, a to v disciplínach fullkontakt, low-kick a K1-Rules. Druhá časť tohtoročných majstrovstiev Európy v kickboxe sa uskutoční v slovinskom Maribore (18. - 23. novembra), na programe sú tiež tri disciplíny: pointfighting (semikontakt), lightkontakt a light-kick.

Zdroj: osporte.sk, 28.10.2014