Grafická verzia

Zuzana Rehák-Štefečeková v komisii športovcov ISSF

19.11.2014

V komisii športovcov Medzinárodnej streleckej federácie (ISSF) bude mať naďalej svoje zastúpenie aj Slovensko. Jej členkou bude znovu Zuzana Rehák Štefečeková. Vo voľbách, ktoré sa uskutočnili počas septembrových 51. majstrovstiev sveta v streľbe zo všetkých zbraní v španielskej Granade, získala spomedzi 13 uchádzačov siedmy najvyšší počet hlasov.

Strelci si priamo zvolili štyroch zástupcov, ktorými sa stali srbská pištoliarka Zorana Arunovičová a puškári Abhinav Bindra z Indie, Talian Marco De Nicolo a nemecký reprezentant Henri Junghänel. Zvyšných troch členov komisie určila exekutíva ISSF, a tak budú v rokoch 2014 - 2018 obhajovať záujmy športovcov aj skeetar Nasser Al-Attiya z Kataru, kórejský pištoliar Čin Čong-oh a slovenská trapistka Rehák Štefečeková, ktorá je v komisii jednou z dvojice strelcov z brokových zbraní. Spomenuté trio figurovalo v poradí kandidátov podľa počtu získaných hlasov na 5. - 7. mieste.

Exekutíva ISSF zároveň určila za šéfa komisie športovcov Bindru, ktorý získal najväčšiu dôveru s 341 hlasmi. Za Rehák Štefečekovú hlasovalo 177 ľudí (o 17 viac ako za v poradí ôsmeho Vasilija Mosina z Ruska).

Zdroj: osporte.sk, 18. 11. 2014