Grafická verzia

Muži SR na MS družstiev do Česka s medailovými cieľmi

25.11.2014

Slovenskí reprezentanti v nohejbale sa koncom tohto týždňa (28. - 30. 11.) predstavia v českom meste Brandýs nad Labem na majstrovstvách sveta mužských družstiev, ktoré sa uskutočnia pod taktovkou Medzinárodnej nohejbalovej únie (UNIF). "Aj keď začiatkom tohto roka všetko nasvedčovalo, že toto podujatie sa prvýkrát uskutoční v Kanade, počas letných mesiacov nedostala UNIF dostatočné záruky. Preto narýchlo zobral bremeno usporiadateľstva na seba Český nohejbalový zväz a mesto v blízkosti Prahy," informoval prezident Slovenskej nohejbalovej asociácie (SNA) Gabriel Viňanský a pokračoval: "Majstrovstvá sveta sa budú hrať premiérovo iným spôsobom, ako sme boli dosiaľ zvyknutí. Namiesto samostatných súťaží v ´klasických´ disciplínach (jednotlivci, dvojice, trojice) sa uskutoční tentoraz súťaž družstiev. Výsledky zo všetkých disciplín sú aj naďalej dôležité, pretože sa budú započítavať do konečného výsledku."

Výprava Slovenska sa presunie vo štvrtok 27. novembra v ranných hodinách z Košíc do Prahy a odtiaľ do dejiska svetového šampionátu. V nominácii trénera Mariána Žigalu a jeho asistenta Richarda Makaru figuruje 9 hráčov: Ján Brutovský, Milan Ižol, Ladislav Stupák, Silven Galus, Igor Hulín, Milan Černota, Ján Kilík, Michal Bertko a Branislav Belko. Súperom Slovenska v základnej skupine budú Poľsko, Írsko a USA, oficiálne sa na MS 2014 prihlásilo až 16 krajín: okrem kvarteta spomenutých aj domáce Česko, ďalej Francúzsko, Kórejská republika, Maďarsko, Mali, Nemecko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Švajčiarsko, Tunisko a Ukrajina.

Slovensko v nohejbale vždy patrilo medzi absolútnu špičku a tradične bojovalo o najcennejšie kovy. Tento šampionát by nemal byť výnimka, muži SR sa nechcú vracať domov s prázdnymi rukami. "Radi by sme v kolíske tohto športu v Česku získali medailu, aj keď to bude ťažké. Generačná výmena aj zdravotné problémy spôsobili, že v reprezentácii ukončili svoje dlhoročné úspešné pôsobenie bratia Patrik a Martin Perunovci a tiež Richard Makara. Nahradiť ich bude veľmi ťažké," zhrnul očakávania pred MS v Brandýse nad Labem šéf Slovenskej nohejbalovej asociácie Gabriel Viňanský a dodal: "V domácom prostredí budú jednoznačným favoritom českí nohejbalisti, ale silnými súpermi budú určite aj tímy Francúzska, Maďarska, Rumunska či Kórejskej republiky."

Zdroj: osporte.sk, 24.11.2014