Grafická verzia

SP - Piate miesto Janky Gerekovej

12.1.2015

Krásny výkon a Jana Gereková si ho užívala. "Bolo to zaujímavé, rýchle, navyše začalo snežiť. Po prvej streľbe ma povzbudilo, že som neustále vpredu, vietor dosť fúkal, pred strelnicou som sa radšej držala v závetrí. Nebolo to jednoduché, najviac som rada za štyri strelecké nuly, čo sa mi stalo prvýkrát."

Pozoruhodne najrýchlejší strelecký čas zo všetkých Janu Gerekovú doslova katapultoval. "Cítila som sa dobre, bez žiadnych stresov, bežecky to až také dobré nebolo a dosť som sa vytrápila v posledných dvoch kolách. Strieľalo sa mi fajn, potešila aj rýchlosť mierenia a inak ako dobre to v takejto pohode dopadnúť nemohlo."

Jana Gereková od začiatku sezóny trpezlivo čakala na výsledkový prienik. "Ako soľ som ho potrebovala, byť v desiatke vždy povzbudí a som rada, že to prišlo práve teraz. Nervy som nevnímala, žiadne tlaky necítila, túto sezónu strieľam uvoľnene a viem sa so všetkými situáciami vyrovnať."

Bežecky vyžmýkaná bola na ťažkom snehu dokonale. "Už od strelnice som si uvedomovala, že za mnou bežia do posledného okruhu výborné biatlonistky. V záverečnom kole som tempo neudržala, sily odchádzali, no piate miesto beriem všetkými desiatimi."

Tréner Pavel Kobela neskrýval emócie. "Je to radosť a ja som tým známy, že sa viem naplno tešiť z každého lepšieho výsledku. Janka mala trochu výhodu, nastreľovali sme na 25. terči v relatívnom pokoji, kde menej fúkalo, a potom sme sa už len dohodli na tom, ako zareagovať na meniaci sa vietor a ako upravovať mieridlá. Zvládla to výborne, po dvoch ležkách bola vpredu a stojky ona strieľať vedela vždy, bolo to len o psychike."

Ako prežíval záverečný okruh, čiastočne odhaľujú slová Pavla Kobelu. "Hrali u mňa emócie, v kútiku duše som si želal tretie miesto, no Janka už mala toho dosť. Ukázala však, že od začiatku sezóny patrí medzi 20 najlepších biatlonistiek, predtým to bolo často o jednej rane, aby sa výsledkovo viac presadila, dnes si to všetko vynahradila a ja verím, že ešte veľa ukáže."

Zdroj: sport.sk, 11.1.2015