QATAR OPEN 2015 - Jakub Hrinda víťaz najprestížnejšieho amatérského turnaja na Blízkom východe

20.1.2015

14-ročný slovenský amatérsky golfista Jakub Hrinda si vybojoval miesto na profesionálnom turnaji európskej PGA Qatar Masters.

Slovenský golfista vyhral v dňoch 8. - 10. januára 2015 Qatar Amateur Open, najprestížnejší amatérsky turnaj na Blízkom východe. S výsledkami 71, 73 a 72, s celkovým skóré 216 po troch dňoch zahral ihrisko v páre.

Turnaj sa hral na PGA ihrisku v Doha Golf Club v profesionálnych parametroch. V poli 144 mužov z 35 krajín zvíťazil Jakub nielen vynikajúcim finišom na posledných deviatich jamkách počas finálového dňa, ale tiež skvelým prvým kolom, v ktorom za silného vetra zahral jednu ranu pod pár ihriska, čo bolo aj najnižším gross prvého kola.

Jakub je najmladším víťazom v 29.ročnej histórii turnaja Qatar Amateur Open. Týmto víťazstvom si Jakub vyhral svoje miesto na Qatar Masters európskej PGA tour, ktorý sa bude konať v Katare od 21. - 24. januára 2015.

"Som veľmi šťastný, že som vyhral. Víťazstvo je pre mňa veľkým povzbudením. Katar Masters som doteraz sledoval iba ako divák, o účasti na ňom som mohol len snívať. Teraz okúsim jeho atmosféru na vlastnej koži. Naša tvrdá práca sa vyplatila, " rozmenil svoje vzletné pocity na drobné mladý Hrinda.

Tento krok je obrovským povzbudením nielen pre Jakuba, ale aj pre celý slovenský golf.

V poli hráčov blížiacich sa Qatar Masters sú potvrdení mnohí golfisti zo svetovej profesionálnej špičky vrátane európskych víťazov Ryder Cupu Henryka Stensona, Justina Rose, Sergia Garciu, Thomasa Bjørna, Stephena Gallachera a Martyna Kaymera.

Jakub je podľa oficiálneho svetového rebríčka (www.wagr.com) od augusta 2014 aj najvyššie postaveným slovenským amatérskym golfistom.

Zdroj: skga.sk 13.1.2015, denník Šport 20.1.2015