Akrobat.lyžovanie-MS: dve tretie miesta slovenských reprezentantiek

22.1.2015

Slovenská reprezentantka v slopestyle snowboardingu Klaudia Medlová obsadila so ziskom 84,25 bodu vo finále tejto disciplíny na MS v akrobatických disciplínach v rakúskom Kreischbergu vynikajúce 3. miesto, pričom po prvej finálovej jazde dokonca viedla.

Svoje bronzové ťaženie začala už v semifinále, ktoré vyhrala so ziskom 81,75 bodu. Po zmienenej prvej jazde vo finále dokonca viedla, no v druhom kole zaznamenala Miyabi Onitsuková z Japonska najvyššiu známku spomedzi všetkých a to 92,50 bodu. V treťom kole Klaudiu dokázala predstihnúť ešte domáca Anna Gasserová s 89,50 bodmi, ktorá skončila na druhej pozícii.

Zverenkyňa Mareka Hliničana sa predstaví v rámci MS ešte v diciplíne Big Air, kde získala bronzovú medeilu v roku 2011 ako juniorka. V piatok 23.1.2015 sa uskutoční kvalifikácia a finále je na programe o deň neskôr.

O druhý cenný kov sa postarala slovenská reprezentantka v slopestyle lyžovaní Zuzana Stromková hodnotením 77,60 bodu, čím vybojovala skvelú bronzovú medailu. Náramne 24-ročnej Liptáčke vyšla predovšetkýmk druhý jazda, keď sa na chvíľu dostala do čela pretekov.

Jej doterajším maximom na vrcholných podujatiach vrátane Svetových pohárov bolo 4. miesto zo Svetového pohára vo švajčiarskej Silvaplane z marca minulého roka a rovnaké umiestnenie z fínskeho mesta Jyväskylä z februára 2012.

Už včerajšia kvalifikačná 3. priečka so ziskom 81,80 bodu napovedala, že členka olympijského tímu zo Soči môže atakovať najvyššie pozície.

Zvíťazila ešte len 18-ročná nemecká reprezentantka Lisa Zimmermannová, ktorá si vyjazdila v druhom pokuse 85,80 bodu. Nebyť jej pádu, pri ktorom sa jej v prvom kole vypla lyža, mohla viesť systémom štart-cieľ. Druhé miesto putuje do Veľkej Británie zásluhou Katie Summerhayesovej s 82,80 bodmi , ktorá sa v najlepšom svetle predstavila pri svojom dnešnom treťom štarte.

Zdroj: wintersportsworld.sk, 21.1.2015