Grafická verzia

MS v alpskom lyžovaní: Do USA štyria Slováci, šance majú v slalome

2.2.2015

Najvyťaženejším slovenským reprezentantom na blížiacich sa majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach v americkom Vaile a Beaver Creeku (3.- 15. 2.) bude Adam Žampa.

Dvadsaťštyriročný Tatranec by mal absolvovať už stredajší superobrovský slalom (4. 2.), neskôr ešte superkombináciu (8. 2.), obrovský slalom (12. 2.), slalom (15. 2.) a mal by tiež reprezentovať Slovensko v tímovej súťaži. Tá príde na rad 10. februára.

"Najviac si trúfam v slalome, obrovskom slalome a superkombinácii. Práve v kombinačnej súťaži nedávno vo Svetovom pohári v Kitzbüheli som skončil siedmy, čo si veľmi vážim. Je to môj najlepší výsledok tejto zimy a verím, že sa mi podarí na neho nadviazať aj v Amerike. Na majstrovstvách sveta absolvujem aj tréningy zjazdu, ale len preto, aby som sa dobre pripravil práve na superkombináciu," informoval Adam Žampa už z dejiska šampionátu.

Okrem Adama Žampu budú v americkom Colorade Slovensko reprezentovať jeho mladší brat Andreas a tiež špecialistky na technické disciplíny Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová. Zatiaľ čo 19-ročná Vlhová absolvuje obrovský slalom aj slalom, 30-ročná skúsená Velez-Zuzulová celé svoje úsilie sústredí na slalomovú súťaž (14. 2.). O náraste jej formy svedčí 5. miesto z posledného ženského slalomu Svetového pohára pred šampionátom v rakúskom Flachau. 

"Škoda zranenia Barbary Kantorovej, boli by sme mali päticu súťažiacich," uviedol Marino Mersich, predseda Úseku alpských disciplín Slovenskej lyžiarskej asociácie v tlačovej správe.

"Ďalší pretekári, ktorí majú perspektívu na dobré umiestnenia na budúcich šampionátoch, nás budú reprezentovať na zjazdárskej časti svetovej zimnej univerziády v Španielsku," doplnil Mersich.

"Naše nádeje na majstrovstvách sveta sa spájajú najmä so ženským slalomom a mužskou superkombináciou," potvrdil prezident Slovenskej lyžiarskej asociácie František Repka, "Držíme našim reprezentantom palce, aby nadviazali na čerstvé úspechy snoubordistiek a našli si ešte viac fanúšikov," dodal Repka.

Zdroj: sport.aktuality.sk, 1. 2. 2015