Grafická verzia

Beh na lyžiach-MS: Do Falunu sedem Slovákov

12.2.2015

Sedem slovenských bežcov na lyžiach sa predstaví na MS v severských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Falune. Šampionát je na programe od 18. februára do 1. marca.

Dvojica žien Alena Procházková a Barbora Klementová sa spolu s trénerom Jánom Valuškom už od 7. februára pripravuje priamo v dejisku MS. Okrem nich je v slovenskej nominácii aj pätica mužov - Martin Bajčičák, Peter Mlynár, Andrej Segeč, Erik Urgela a Martin Kapšo. Poslední dvaja menovaní absolvujú na šampionáte iba súťaž v šprinte.

"Procházková a Klementová využili možnosť zadarmo absolvovať tréningovú bázu vo Falune v rámci projektu Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS, a tak už v týchto dňoch skúšajú trate pre svetový šampionát priamo vo Švédsku," informoval športový riaditeľ bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie Michal Malák.

"Podmienky sú tam momentálne náročné, pretože sú veľké teplotné výkyvy. Jeden deň je mínus pätnásť a na druhý deň plus päť stupňov Celzia."

Muži sa pripravovali v uplynulých dňoch v domácich podmienkach. Bajčičák s Mlynárom predtým absolvovali sústredenie v rakúskom Obertilliachu, Segeč s Urgelom majú za sebou vystúpenie na 27. Svetovej zimnej univerziáde na Štrbskom Plese. 

Bajčičák s Mlynárom a spolu s nimi aj Procházková ešte najbližší víkend absolvujú generálku pred MS na pretekoch Svetového pohára vo švédskom Östersunde. Muži sa tam presunú vo štvrtok, Procházková príde na sobotňajší šprint klasickou technikou priamo z Falunu.

Zdroj: sport.sk, 11.2.2015