Grafická verzia

Sane-MS: Na svetovom šampionáte sa predstaví pätica Slovákov

12.2.2015

Päť slovenských sánkarov sa počas víkendu predstaví na 45. MS v lotyšskej Sigulde.

Najväčším želiezkom bude Jozef Ninis, ktorý na vlaňajšom európskom šampionáte dosiahol na obľúbenej dráhe životný úspech, keď skončil siedmy. Medzi ženami zasiahnu do bojov Viera Gbúrová a juniorka Katarína Šimoňáková, v súťaži dvojíc sa postavia na štart Jakub Šimoňák s Patrikom Tomaškom.

Týždeň pred vrcholom sezóny absolvovali Slováci v Sigulde Medzinárodný tréningový týždeň. "Najväčšie nádeje vkladáme do Jožka Ninisa, ktorému dráha v Sigulde veľmi sedí. V kategórii žien sme sa okrem Vierky Gbúrovej rozhodli dať šancu aj talentovanej Šimoňákovej, ktorá sa na úvodnom podujatí Svetového pohára v rakúskom Igls prezentovala vo veľmi dobrom svetle. Postúpila z kvalifikácie do hlavnej súťaže a získala prvé body do prestížneho seriálu," povedala generálna sekretárka Slovenského zväzu sánkarov Viera Findurová.

Ninisovi sa v Sigulde darí aj vo "sveťáku". Jeho maximom je ôsme miesto zo sezóny 2013/2014, dvakrát bol desiaty. "Mojím cieľom je predviesť na MS dve vyrovnané jazdy. Ak sa mi to podarí, mohol by som dosiahnuť solídny výsledok. V posledných tréningoch som si začal zbytočné vytvárať drobné problémy, čo ma znepokojuje. Verím však, že v súťaži to zvládnem," povedal o svojich ambíciách 33-ročný rodák z Čadce.    

Najväčšími favoritmi na zisk zlatých medailí v súťaži jednotlivcov budú Nemci Felix Loch a Natalie Geisenbergerová. V dvojiciach sa očakáva súboj medzi tandemom Toni Eggert, Sascha Benecken a ich krajanmi Tobiasom Wendlom a Tobiasom Arltom. "Čiernym koňom" by mohla byť Ruska Tatjana Ivanovová, ktorá nečakane triumfovala v generálke na MS na dráhe v nórskom Lillehammeri.

Zdroj: sport, 12.2.2015