Grafická verzia

Snoubording-SP: Medlová v big air tretia v pretekoch i v celkovom poradí

24.2.2015

Dvadsaťjedenročná Liptáčka, bronzová v slopestyle na januárových majstrovstvách sveta v Rakúsku, postúpila do šesťčlenného finále z prvej pozície v stredajšej kvalifikácii. Vo finále sa každej pretekárke rátali dva najlepšie výkony z troch rôznych skokov a trikov. Klaudii Medlovej sa síce podarilo previesť najkvalitnejšie výkony v prvom a treťom (77,50 bodu a 90 bodov), no podľa pravidiel išlo o rovnaký trik a získať body mohla len raz. Do konečného hodnotenia preto Slovenke zarátali aj výkon z druhého pokusu, za ktorý dostala len 45 bodov. To ju v konečnom dôsledku stálo triumf vo finále aj v celkovom hodnotení tejto disciplíny v SP.

V prvom rade som veľmi šťastná, že som sa vôbec dostala do finále. Pre mňa je každé pódiové umiestnenie víťazstvom,“ uviedla po úspešných pretekoch Klaudia Medlová. 

Prvenstvo si vybojovala Holanďanka Cheryl Maasová, ktorá sa napokon stala aj celkovou víťazkou hodnotenia tejto disciplíny v SP v sezóne 2014/2015. Druhú pozíciu v piatok obsadila Švajčiarka Lia-Maria Böschová, ktorej rovnako ako Medlovej do výsledkov nemohli zarátať dva najvydarenejšie skoky. Ak by slovenskej aj švajčiarskej pretekárke rátali body z dvoch najvyššie hodnotených finálových skokov, triumfovala by Slovenka pred Švajčiarkou, Holanďanka by bola až tretia. V takom prípade by sa víťazkou hodnotenia SP stala Klaudia Medlová, na ktorú napokon zostala 3. priečka. 

V hodnotení freestylových disciplín SP (big air, slopestyle a U-rampa, pozn.) je talentovaná slovenská športovkyňa zatiaľ štvrtá, no v Kanade (Stoneham) a neskôr aj v USA (Park City) a Česku (Špindlerov Mlyn) ju čakajú súťaže Svetového pohára v slopestyle. V nich môže zabojovať o celkové prvenstvo, líderská pozícia zatiaľ patrí Maasovej.

Zdroj: sport.sk, 21.2.2015