Grafická verzia

Dunajský pohár privíta osem krajín

13.3.2015

Na podujatí sa zúčastní osem krajín - okrem Slovenska aj Maďarsko, Rakúsko, Rumunsko, Srbsko, Ukrajina, Chorvátsko a Česko. Súťažiť sa bude v troch kategóriách seniorky jednotlivkyne, juniorky jednotlivkyne a juniorky spoločné skladby. Najhorúcejším slovenským želiezkom v ohni bude Xénia Kilianová z ŠK ŠOG Nitra, ktorá bude v kategórii žien obhajovať minuloročné prvenstvo.

"Po dlhšej dobe sa nám opäť podarilo prilákať väčší počet účastníkov. Celkovo máme do súťaže o Dunajský pohár prihlásených 31 senioriek, 9 junioriek a 4 juniorské spoločné skladby, dokopy 67 gymnastiek," priblížila prezidentka Slovenského zväzu modernej gymnastiky (SZMG) Darina Kubeková.

Na Slovensko počas víkendu zavíta aj prezident Európskej gymnastickej federácie a člen exekutívy Svetovej gymnastickej federácie Georges Guelzec. "Momentálne ohlásil svoju kandidatúru na post prezidenta najstaršej a najväčšej športovej organizácie na svete - Svetovej gymnastickej federácie a je veľkou cťou ho u nás privítať. Sme veľmi radi, že si našiel čas popri všetkých jeho pracovných povinnostiach," pokračovala Kubeková. 

Organizátori veria, že tradičné podujatie prebehne bez problémov a pri jeho bilancovaní budú môcť použiť len pozitívne slová. "Čo sa týka organizácie, vďaka tomu, že sme zohratý tím a Dunajský pohár organizujeme každý rok, dúfame v hladký priebeh. Momentálne prípravy vrcholia, ale celé podujatie budeme môcť zhodnotiť až v nedeľu po jeho skončení," dodala šéfka slovenského zväzu.

Zdroj: sport.sk, 13.3.2015