Grafická verzia

Takács víťazom turnaja vo Vilniuse, juniori Slovenska s 3 medailami

16.3.2015

Slovenskí reprezentanti v boxe si počas víkendu na dvoch medzinárodných turnajoch AIBA vybojovali až päť medailových umiestnení.Okrem sobotňajších seniorských bronzov členov Športového centra polície MV SR Michala Zátorského (kategória do 60 kg, na ilustračnej snímke SITA) a Matúša Strniska (do 81 kg) na 34. ročníku podujatia Gee Bee vo fínskych Helsinkách zabrali aj slovenskí juniori.

Na prestížnom Memoriáli Danasa Pozniakasa v litovskom Vilniuse si vybojoval prvenstvo člen ŠKP Bratislava Michal Takács v kategórii do 56 kg, Filipa Meszároša (do 52 kg) klasifikovali na druhom mieste a bronz pridal ďalší pästiar KO Box Club Galanta Andrej Csemez (do 69 kg). Zostávajúca dvojica nominovaných Slovákov do Vilniusu Marián Džupka (Global Vranov, do 81 kg) a Dávid Michálek (RTJ Malacky, do 91 kg) skončila svoje účinkovanie vo štvrťfinále.

"Teší ma, že z dvoch kvalitných turnajov Medzinárodnej amatérskej boxerskej asociácie (AIBA) dokázali chlapci priviezť domov až päť medailových umiestnení. Vo Vilniuse sa Takács postaral dovedna už o štvrtý slovenský triumf od roku 2012. Na tomto asi najťažšom mládežníckom turnaji na svete sa to pred ním podarilo aj Michalovi Zátorskému (2012) ako aj dvojici Zsolt Osaďan, Michal Urban pred dvoma rokmi," uviedol tréner slovenskej reprezentácie Pavol Hlavačka.

Zdroj: osporte.sk, 15.3.2015