Metelka po druhý raz majstrom sveta

30.3.2015

Na UCI majstrovstvách sveta v dráhovej paracyklistike obhájil slovenský reprezentant Jozef Metelka v stíhacích pretekoch na 4 km  vlaňajšie prvenstvo a po druhýkrát sa stal svetovým šampiónom. V prvej disciplíne 1 km s pevným štartom získal striebro, dnes ho ešte čaká scratch.

Jozef Metelka najskôr vyhral kvalifikáciu, v ktorej časom 4:31.841 min doslova deklasoval svojich súperov. Vo finále potom nedal šancu rumunskému pretekárovi Carolovi - Eduardovi Novakovi. Tretí skončil Kolumbijčan Duenas Gomez. Zlatú medailu mu odovzdal prezident UCI Brian Cookson.

28 - ročný rodák z Piešťan, žije dlhodobo vo Veľkej Británii, kde preteká s profesionálmi aj v súťažiach zdravých cyklistov. Pred Riom 2016 je veľkou slovenskou medailovou nádejou. Na vlaňajších MS v mexickom Aguascalientes získal jedno zlato a dvakrát striebro, druhý najcennejší kov pridal aj z cestných MS v časovke v americkom Greenville.

Zdroj: spv.sk, 28.3.2015