Grafická verzia

Reprezentácia dievčat SR 15 so striebrom zo Ženevy

15.4.2015

Na pekné výsledky slovenských hokejových reprezentantiek - junioriek  a žien - na MS nadviazal aj náš najmladší výber dievčat do 15 rokov. Na veľmi kvalitne obsadenom turnaji tejto kategórie U 15 Future Hockey Challenge obsadili  vo švajčiarskej Ženeve  strieborné priečky. Na medzinárodnom podujatí v konkurencii výberov z Francúzska, Fínska, Švédska,  Česka, Ruska a Kanady a domáceho Švajčiarska odohrali šesť stretnutí. Práve na tomto turnaji pred niekoľkými rokmi začínali aj niektoré hráčky víťazného tímu na MS 2014/2015 v Číne.
Naše dievčatá si počínali výborne, v základnej skupine zdolali  súperky zo Švajčiarska a Kanady a už s istotou postupu podľahli Fínkami. Vo  vyraďovacej časti si poradili s Francúzkami a Švédkami. Ich víťazné ťaženie  zastavili až Češky v samotnom finále. Druhé miesto mladučkých Sloveniek miesto v konkurencií tímov z krajín, ktorých  ženský hokej  je renkingovo vyššie hrá, vzbudilo patričný ohlas.

Výsledky zápasov U 15 Future Hockey Challenge v Ženeve  (9.-12.4.2015):

Slovensko – Švajčiarsko 1:0

Gól: Koyšová (Petrášová)

Slovensko – V-red Prospects (Kanada) 5:0
Góly: Fedorová (Rumanová), Fedorová (Rumanová), Honečková (Maskaľová), 
Sadláková (Maskaľová, Koyšová), Rumanová (Fedorová, Horváthová)

Slovensko – HPK Selects (Fínsko) 1:4
Gól: Hajniková (Matejková)

Štvrťfinále:
Francúzsko – Slovensko 0:3
Góly: Maskaľová, Fedorová (Rumanová), Koyšová (Matejková)

Semifinále:
Slovensko – Blekinge (Švédsko) 2:1
Góly: Rumanová (Horváthová, Sedláková), Fedorová (Rumanová)

Finále:
Slovensko – Česko 1:3
Gól: Fedorová (Rumanová)

Tomáš  Pšenka (tréner družstva dievčat SR 15): „Dievčatá majú za sebou kvalitný medzinárodný  turnaj s výborným výsledkom. Pre väčšinu z nich to bol prvý kontakt a  zoznámenie sa s medzinárodným hokejom. Získali cenné skúsenosti, ktoré  môžu zúročiť neskôr. Je len na nich, ako sa s touto možnosťou a výzvami  v budúcnosti popasujú. Sú to šikovné hráčky, no musia na sebe ešte veľa  pracovať. Motiváciou im môžu byť ich staršie spoluhráčky v seniorskej  a  juniorskej kategórii, ktoré majú v tejto sezóne za sebou výrazné úspechy. Dievčatá sa na turnaji prezentovali ako výborné hráčky a vyslúžili si  pochvalu nie len fanúšikov, ale aj odbornej verejnosti, za čo ich treba pochváliť.“

Nominácia SR U15 dievčatá na turnaji v Ženeve:

Brankárky: Andrea Rišianová (HC Petržalka 2010), Simona Ležovičová  (MŠHK Prievidza)
Korčuliarky: Rebeka Honečková, Viktória Maskaľová, Ivana Petrášová, Barbora Koyšová (všetky HC ŠKP Bratislava), Paula Cagáňová, Tatiana Drienovská,  Zuzana Majeríková (všetky HK Iskra Partizánske), Martina Fedorová, Nikola Rumanová (MHA/MHK Martin), Dominika Sedláková (P.H.K. Prešov), Patrícia Agoštonová (HK Levice), Kinga Horváthová (HK Trnava), Diana Vargová (HKm Zvolen), Michaela Hajníková (Mládež Michalovce), Júlia Matejková (HC 05 Banská Bystrica)

Tréneri: Tomáš Pšenka, Barbora Kežmarská

Zdroj: hockeyslovakia.sk, 14.4.2015