Grafická verzia

V Taliansku odštartoval seriál ME v triale - V.Kothay obsadil 3.miesto!

15.4.2015

V Talianskom meste Pietramurata sa počas víkendu 11.-12.4.2015 uskutočnilo prvé podujatie Majstrovstiev Európy v triale. Na šampionáte obsadil skúsený slovenský jazdec Vladimír Kothay vo svojej triede veterán nad 40 rokov krásne 3.miesto.

Pri peknom slnečnom počasí v krásnom alpskom prostredí pripravil organizátor pre všetky štartujúce triedy veľmi náročnú trať, ktorá spolu s tohtoročnými úpravami predpisov pre ME pripravili štartujúcim jazdcom mnoho ťažkostí. V hlavnej triede ME v Pietramurate zaznamenali rekordný 105 štartujúcich jazdcov. V tejto triede zvíťazil po dramatickom súboji domáci jazdec Gianluca Tournour (GAS GAS) pred druhým Francúzom Steven Coquelinom (Gas Gas) a Španielom Francescom Moretom (Vertigo).

Medzi juniormi s jasnom dominanciou zvíťazil talentovaný Francúz Pierre Sauvage (Sherco), na druhom mieste skončil Julian Berntsen z Nórska (GAS GAS) a na treťom Nemec Max Faude (Beta).

V triede veterán nad 40 rokov víťazstvo patrilo ďalšiemu talianskému jazdcovi Valterovi Feltrinellimu (Sherco), ktorý viedol od prvého kola súťaže. Pred slovenského jazdca Vladimíra Kothay (Ossa), ktorý obsadil v tejto triede 3.miesto sa dostal už len druhý Holanďan John Van Veelen (Ossa).

V dvoch medzinárodných triedach, ktoré sa v rámci ME uskutočnili zvíťazil Nemec Tobias Muller (Beta) v triede International 1, zatiaľ čo Talian Mattia Petronia (Gas Gas) triumfoval v tr. International 2.

Šampionát pokračuje druhým podujatím 18.-19.7.2015 opäť v Taliansku - Luserna San Giovanni.

Zdroj: www.smf.sk, 13.4.2015