Grafická verzia

Štvrtkový duel Slovákov so Švédskom otvorí MS 18 vo Švajčiarsku

16.4.2015

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zabojuje od štvrtka 16. apríla vo Švajčiarsku o čo najlepšie umiestnenie na svetovom šampionáte hráčov tejto vekovej kategórie. Pod vedením trénera Antona Bartánusa v meste Luzern absolvujú mladí Slováci všetky štyri stretnutia v základnej A-skupine, keď postupne nastúpia proti výberom Švédska, USA, Ruska a Nemecka. Dejiskom bude Arena Lucerne s kapacitou 5400 divákov. Druhým dejiskom MS bude Zug.

Turnaj sa uskutoční vo Švajčiarsku od 16. do 26. apríla. Titul spred roka obhajujú mladí Američania, striebro Česi a bronz Kanaďania.

Lídrom slovenského výberu by mal byť útočník HC Košice Radovan Bondra, ktorý si v tejto sezóne úspešne počínal na šampionáte dvadsaťročných a získal aj miesto v kádri "oceliarov" a v ňom seniorský majstrovský titul. V mužstve SR sú aj hokejisti, ktorí hrali v tejto sezóne vo Švédsku, Fínsku, Česku či zámorí. Zverenci trénera Antona Bartánusa pred rokom skončili vo Fínsku na 8. mieste. V aktuálnej nominácii je 23 hokejistov, najväčšie hráčske zastúpenie má Dukla Trenčín - víťaz extralíg dorastu i juniorov dodal päť hokejistov.

Anton Bartánus (tréner SR 18):  "Kvalita prvých troch našich súperov v skupine - Švédov, Američanov a Rusov je mimoriadne vysoká a v týchto dueloch môžeme len prekvapiť. Štvrtý zápas, záverečný v skupine, to už je iná káva, v ňom si to chceme úspešne rozdať s Nemcami. Prehra v záverečnom prípravnom dueli s Kanadou nás nemáta. Chlapcov poznačila nervozita blížiaceho šampionátu, veď okrem štvorice Húska, Grman, Velent a Bondra ostatní zažijú na MS premiéru! A samozrejme treba mať na zreteli kvality Kanaďanov. Rozobrali sme sa viaceré veci z tohto duelu, nevynímajúc chyby, ta ktoré sme zaplatili troma gólmi v oslabení a chceme poznatky  využiť a ukázať v zlepšenej hre. Nechceme sa zaoberať kalkuláciami, pôjdeme od zápasu k zápasu. Zostava sa kryštalizovala každou akciou. Iste hráči, ktorých vyradili zranenia - Černík, Tomek,  Struška a Pataky - by boli určite platnými hráčmi.  No tí, ktoré dostali priestor namiesto nich, ukazujú kvality, že  sú tu právom ! S kým začneme v bránke? Tréner brankárov František Kučera má už jasno teraz, ale kto nastúpi, ďalej konkrétnu zostavu spolu so stratégiou na duel so Švédmi oznámime hráčom na taktickej príprave po rannom rozkorčuľovaní. Družstvo je zdravo nabudené, chlapci sú už tešia na zápasy a sú odhodlaní vydať zo seba čo najviac pre úspešnú reprezentáciu. Dejisko Eiszentrum v Luzerne je síce staršia hala, ale veľmi útulná a sympatická."

 Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov na majstrovstvá sveta do Švajčiarska:

Brankári: Adam Húska (Green Bay, USA), Vladimír Cibulka (HK Ružinov 99 Bratislava), Dávid Hrenák (Dukla Trenčín)
Obrancovia: Andrej Hatala, Dominik Trška (obaja HK Dukla Trenčín), Oliver Košecký (HC ´05 Banská Bystrica), Andrej Vadovič (Slovan Bratislava), Patrik Kolesár (HC Košice), Martin Bodák (HK Spišská Nová Ves), Mário Grman (Red Deer Rebels, Kan.), Michal Roman (HC Třinec, ČR)
Útočníci: Marek Hecl, Boris Sádecký (obaja Dukla Trenčín), Martin Andrisík, Peter Valent (obaja HC ´05 Banská Bystrica), Marek Sloboda (HC Slovan Bratislava), Radovan Bondra (HC Košice), Patrik Oško (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Peter Horváth (P.H.K. Prešov), Matej Murín (HC Třinec, ČR), Samuel Solenský (HC Bílí Tygři Liberec, ČR), Roman Žitný (Ässät Pori, Fín.), Filip Lešťan (Lulea HF/Švéd.)
Realizačný tím: tímlíder Ernest Bokroš, manažér Ivan Feneš, tréner Anton Bartánus, tréner brankárov František Kučera, asistent trénera Norbert Javorčík, kondičný tréner Juraj Moravčík, lekár MUDr. Jozef Breznický, maséri Jozef Guzlej, Peter Ondrejka

Program tímu SR "18" v základnej skupine na MS vo Švajčiarsku (A-skupina, všetky zápasy v Luzerne):
štvrtok 16. apríla: Švédsko - Slovensko (14.45)
piatok 17. apríla: Slovensko - USA (14.45)
nedeľa 19. apríla: Slovensko - Rusko (13.00)
pondelok 20. apríla: Nemecko - Slovensko (18.45)
 
Zdroj: hockeyslovakia.sk, 15.4.2015