Grafická verzia

Gymnastika-ME: Barbora Mokošová postúpila do finále viacboja

16.4.2015

Slovenská reprezentantka v športovej gymnastike Barbora Mokošová sa predstaví vo finále viacboja na majstrovstvách Európy vo francúzskom Montpellieri.

V stredajšej kvalifikácii obsadila 29. priečku, no v redukovanom poradí sa posunula na postupové 22. miesto. Za svoje vystúpenie dostala známku 51,031 b - rozhodcovia jej udelili za preskok 13,866, za bradlá 12,966, kladinu 11,866 a prostné 12,333 b. 

Do piatkového finále viacboja postúpilo 24 najlepších gymnastiek a do záverečných bojov na jednotlivých náradiach ide po osem najlepších pretekárok, pričom v oboch prípadoch z každej krajiny maximálne dve.      

Mokošová, ktorá nastúpila so zranením členka, si v porovnaní s minulým rokom polepšila. Na ME 2014 v Sofii dosiahla hodnotenie 50,431 b. V stredu si vytvorila osobné maximum a s jej výkonom bol nadmieru spokojný aj tréner Martin Zvalo.

Keby ste mi povedali pred mesiacom, že postúpi, neveril by som tomu. Samozrejme, keďže je zranená, trochu sme sa báli čo bude. Išla cez veľkú bolesť, no napokon zacvičila výborne. Teraz sa musíme dať zdravotne do poriadku. Bolo by super, ak by sa Báre podarilo v piatok zopakovať dnešný výkon. No my sme spokojní už teraz, cvičila na 150 percent," uviedol Zvalo.

Obrovskú radosť neskrývala ani samotná Mokošová: "Niečo úžasné, vôbec som to nečakala, som veľmi šťastná. Dúfam, že po zdravotnej stránke to bude do piatka lepšie."      

Na 6. individuálnom európskom šampionáte reprezentuje Slovensko dvojica reprezentantov Mokošová - Slavomír Michňák, ktorý vstúpi do súťažného diania vo štvrtok. V hre sú tituly jednotlivcov vo viacboji, ako aj vo finále na jednotlivých náradiach.

Zdroj: sport.sk, 15.4.2015