Grafická verzia

Slovensko-Švédsko, barážové stretnutie o účasť v II. svetovej skupine tenisového Pohára federácie

17.4.2015

Slovenská jednotka Karolína Schmiedlová a švédska dvojka Rebecca Petersonová nastúpia v sobotu o 14.00 proti sebe v úvodnej dvojhre barážového stretnutia o účasť v II. svetovej skupine tenisového Pohára federácie. V druhom singli si na antuke v AEGON aréne zmerajú sily slovenská dvojka Daniela Hantuchová a švédska jednotka Susanne Celiková. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Nedeľňajší program otvorí o 13.00 súboj tímových jednotiek Schmiedlovej a Celikovej, po nich by mali prísť na kurt Hantuchová s Petersonovou. Do záverečnej štvorhry nominoval slovenský kapitán Matej Lipták pár Jana Čepelová, Hantuchová, jeho švédsky kolega Lars-Anders Wahlgren nahlásil dvojicu Ellen Allgurinová, Cornelia Listerová.
Slovenkám bude chýbať najlepšia singlistka Dominika Cibulková, ktorá sa v marci podrobila operácii výrastku na achilovke. Pre problémy s pätou a šľachou vypadla z nominácie Magdaléna Rybáriková. Švédky pricestovali do Bratislavy pre zranenie ruky bez svojej jednotky Johanny Larssonovej. Slovenské družstvo začiatkom februára prehralo na antuke v Apeldoorne s domácimi Holanďankami 1:4 a musí bojovať o udržanie sa v druhej lige. Severanky podľahli doma na harde v Helsingborgu Švajčiarsku 1:3.

 Play off o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie
SLOVENSKO - Švédsko
Sobota 14.00: Karolína Schmiedlová - Rebecca Petersonová, Daniela Hantuchová - Susanne Celiková
Nedeľa 13.00: Karolína Schmiedlová - Susanne Celiková, Daniela Hantuchová - Rebecca Petersonová, Jana Čepelová, Hantuchová - Ellen Allgurinová, Cornelia Listerová

Zdroj: stz.sk, 17.4.2015