Grafická verzia

Števček odstúpil z postu šéfa Slovenskej boxerskej federácie

23.4.2015

Marek Števček už nie je šéfom Slovenskej boxerskej federácie (SBF). O tejto skutočnosti informoval generálny sekretár SBF Ján Brandejs. "Pán Števček v zmysle ustanovenia článku 19 odsek 4 písmeno b stanov Slovenskej boxerskej federácie k 20. aprílu 2015 odstúpil z funkcie prezidenta SBF, dôvody nebudeme konkretizovať. Marek Števček poveril riadením výkonného výboru SBF viceprezidenta Slovenskej boxerskej federácie Martina Reháka. Podľa stanov sa do 45 dní musí uskutočniť valné zhromaždenie Slovenskej boxerskej federácie." Števček sa stal prezidentom SBF v júli 2013, takže v pozícii prvého muža slovenského boxu vydržal necelé dva roky.

Na vlaňajšom decembrovom valnom zhromaždení Slovenskej boxerskej federácie v Bratislave (6. 12. 2014) sa uskutočnila doplňujúca voľba jedného člena výkonného výboru SBF, členom exekutívy sa po odstúpení Štefana Sedláčka stal Peter Triebeľ. Navyše delegáti valného zhromaždenia vtedy odvolali Denisu Vargovú, ktorá zodpovedala za ženskú zložku. Kooptovaný do VV SBF bol neskôr Juraj Stern.

"Vo výkonnom výbore SBF sú po odchode Mareka Števčeka momentálne Martin Rehák, Martin Zajac, Michal Franek ml., Peter Triebeľ a Juraj Stern, dovedna teda iba päť ľudí. Na valnom zhromaždení, ktoré sa uskutoční v dohľadnom čase, sa zvolí nový výkonný výbor i jednotlivé komisie," dodal generálny sekretár SBF Ján Brandejs.

Zdroj: osporte.sk, 22.4.2015