Grafická verzia

Hrašnová vyhrala v Kawasaki, je 2. na svete

11.5.2015

Výborný vstup do letnej sezóny zaznamenala dvojnásobná kladivárska vicemajsterka Európy Martina Hrašnová z VŠC Dukla Banská Bystrica. Na atletickom mítingu IAAF World Challenge v japonskom Kawasaki, ktorý bol súčasť prestížneho kladivárskeho seriálu IAAF, zvíťazila výkonom 74,27 m.

Hrašnová týmto výkonom splnila limit na olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro i na augustový svetový šampionát v Pekingu. Zverenka trénerského dua Jiří Koukal - Jozef Párička je už desiaty slovenský atlét, ktorý splnil nominačné kritérium IAAF na MS 2015. Okrem nej majú požadované limity na konte výškar Matúš Bubeník, kladivár Marcel Lomnický, oštepár Patrik Žeňúch, chodci Matej Tóth (20 a 50 km), Anton Kučmín (20 km), Dušan Majdán (50 km), Katarína Berešová v maratóne a chodkyne Mária Gáliková s Máriou Czakovou (obe 20 km).

Tridsaťdvaročná Hrašnová zdolala v Kawasaki celú zámorskú elitu. Druhá skončila líderka svetových tabuliek Číňanka Čeng Wang (73,68 m) a tretia Kanaďanka Sultana Frizellová (73,66). Slovenská rekordérka sa svojím víťazným výkonom 74,27 m zaradila na druhú priečku v tohtoročných svetových tabuľkách za Čeng Wang, ktorá má z apríla na konte 74,92 m.
"Som veľmi šťastná, že som vyhrala, cítila som sa v dobrej forme," uviedla usmievajúca sa Hrašnová na tlačovej konferencii po pretekoch na otázky japonských médií. "Na štadióne vládli výborné podmienky, všetko bolo pripravené na dlhé hody.
Novinári sa slovenskej kladivárskej rekordérky pýtali aj na jej ciele na MS 2015 a OH 2016: "Budem tvrdo trénovať, aby som bola pripravená čo najlepšie," odvetila Hrašnová diplomaticky. Najbližšie sa predstaví 20. mája na mítingu IAAF World Challenge v Pekingu.

Zdroj: atletikasvk.sk, 10.5.2015