Grafická verzia

Turnaj v Karlových Varoch - previerka pred ME 2015

29.5.2015

"Zuzka je silná osobnosť, teraz bojuje a robí všetky potrebné úkony na to, aby ožila nádej na jej účasť na ME. Dôležité bude mať čo najviac informácií 4. júna, keď sa bude uzatvárať definitívna nominácia. Na európsky šampionát chce cestovať, no či jej dovolí zdravotný stav, to budeme hodnotiť neskôr. Dovtedy ju nemá význam zaťažovať. Ak bude liečba úspešná, tak každá minúta na ME, ktorú odohrá, bude pre nás obrovská plusom. Čo sa týka Kristi, tak ju zajtra o 10.55 h naberiem v Prahe a do Karlových Varov dorazíme niekedy okolo tretej poobede. Určite nebude hrať v prvom prípravnom zápase s Českom, ale v priebehu turnaja postupne preberie líderskú pozíciu," uviedol generálny manažér slovenskej reprezentácie Daniel Jendrichovský.

 "Sme radi, že sme dostali pozvanie na takýto turnaj, na ktorom sa stretneme s troma družstvami, ktoré sú favorizované, Turecko na boj o medaily a Česko s Lotyšskom na boj o olympijskú miestenku. Pre nás je v tejto fáze dobrá každá jedna konfrontácia proti družstvám, ktoré by mali byť našimi teoretickými súpermi v boji o Rio 2016," konštatoval Jendrichovský.

V doterajšom priebehu prípravy na ME majú už za sebou štvordňové rekondičné sústredenie vrátane procedúr v Piešťanoch a sedemdňové kondično-herné sústredenie v Lučenci. Následne sa pripravovali v Bratislave, odkiaľ pred dvoma týždňami zamierili na turnaj do Francúzska.

V silnej konkurencii sa však víťazne nenaladili ani raz a postupne podľahli Srbkám, Britkám a na záver aj domácim Francúzkam. Po návrate odštartovali ďalší blok prípravy v Bratislave a ten vyvrcholil dvoma prípravnými stretnutiami s Ukrajinou, v ktorých už dokázali triumfovať. Tréner národného tímu Maroš Kováčik oznámil širšiu 13-člennú nomináciu po druhom prípravnom zápase s Ukrajinou. Vypadli z nej pre rôzne dôvody Tereza Páleníková, Angelika Slamová a už skôr i Mária Felixová.

Po návrate z Česka čaká na Slovenky ešte sústredenie v Bratislave (2.-5. júna). "Usilovne pracujeme na tom, aby sa nám podarilo odohrať ešte jeden, respektíve dva zápasy a máme celkom dobre rozohrané Chorvátsko, kde by sme mohli vycestovať budúci týždeň vo štvrtok i v piatok, teda 4. a 5. júna. Ide o ďalšie družstvo, ktoré má vysoké ambície," prezradil Jendrichovský.

Slovenská reprezentácia sa potom zíde v pondelok 8. júna v Bratislave, kde večer absolvuje spoločný tréning a o deň neskôr sa presunie do dejiska európskeho šampionátu, maďarského mesta Šopron.

nominácia SR na turnaj v Karlových Varoch:
rozohrávačky: Barbora Bálintová (obe Good Angels Košice), Zuzana Lázárová (MBK Ružomberok), Kristi Toliverová (UMMC Jekaterinburg)

krídla: Martina Kiššová (Good Angels Košice), Dominika Baburová (MBK Ružomberok), Marta Páleníková (Piešťanské Čajky), Katarína Tetemondová (BK IMOS Brno/ČR)

pivotky: Beáta Janoščíková, Žofia Hruščáková (Good Angels Košice), Lucia Krč-Turbová (Piešťanské Čajky), Anna Jurčenková (TSV 1880 Wasserburg/Nem.), Romana Vyňuchalová (ŠBK Šamorín)

turnaj - Karlové Vary (29. - 31. mája):

piatok 29. mája: SR - Turecko (17.30)
sobota 30. mája: ČR - SR (18.30)
nedeľa 31. mája: SR - Lotyšsko (14.30)

Zdroj: sport.sk, 27.5.2015