Grafická verzia

ME - Juniori brali medaily aj v pravej ruke

4.6.2015

Druhým dňom pokračovali majstrovstvá Európy v Sofii. Pravá ruka juniorov priniesla slovenskému pretláčaniu ďalšie medailové zápisy.

Rebeka Martinkovičová získala striebro. Do finále síce postupovala bez prehry, no boľavá pravá ruka jej neumožnila podať plnohodnotný výkon. V kvalifikácii absolvovala s Ruskou Sheinou jeden z najťažších zápasov. Krásny zápas skončil nakoniec víťazstvom našej reprezentanky, no bolesťou skrivená tvár nesľubovala pred finále nič dobré. Vo finálových zápasoch jej boľavá ruka neumožnila podať stopercentný výkon a zostala z toho strieborná medaila.

V dnešnom finálovom večeri sme mali dvojnásobné zastúpenie. Druhou úspešnou kvalifikantkou bola Andrea Kušnieriková, ktorá tak isto postúpila bez prehry. Jej finálová súperka však bola nad jej sily a nakoniec obsadila druhé miesto. Napriek finálovej prehre patrí výkon Kušnierikovej k príjemným prekvapeniam šampionátu.

Už druhú bronzovú medailu získal po výbornom výkone Marek Emeríci. 

Smolu mali ďalší naši reprezentanti Adam Adamov a Michal Girášek. Obaja mali našliapnuté na medailu, no výkony rozhodcov spôsobili, že dnes a k nim nemohlil priblížiť. Adamov prehral po faule v rozhodcovskom úchope z dôvodu pohybu prstov pri uchopovaní a Girášek v zápase, v ktorom jeho súper mal minimálne tri fauly, kým nakoniec zvíťazil.

Zdroj: armsport.sk, 3.6.2015