Grafická verzia

Slovenky spoznali súpera v 1. kole II. svetovej skupiny

4.6.2015

Slovenky figurovali medzi nenasadenými tímami a okrem Austrálčaniek ešte mohli naraziť na Kanadu, Srbsko alebo Poľsko. O súperovi rozhodla ruka ruskej tenistky Jekateriny Makarovovej. Vo fedcupovej histórii pôjde o druhý vzájomný zápas. V apríli 1995 zvíťazila Austrália na tráve v Perthe 3:2. Za slovenské družstvo hrali vtedy Karina Habdšudová Cíleková a Radka Zrubáková.

Tibor Macko, prezident STZ: ,,Bola vysoká pravdepodobnosť, že budeme hrať doma. Veľmi sa teším, že sa opäť predstavíme pred našimi fanúšikmi. Myslím si, že Austrália je atraktívny, ale zdolateľný súper. Pikantériou je fakt, že za Austrálčanky hrá aj Slovenka Jarka Gajdošová. Teraz je ťažké prognózovať, v akej zostave prídu, no majú široký káder. Dôležité je, aby boli slovenskému kapitánovi k dispozícii všetky dievčatá."

Igor Moška, generálny sekretár STZ: ,,Veľmi sa teším, že budeme hrať opäť doma. Austrália je atraktívny protivník, je to grandslamová krajina, v ktorej má tenis obrovskú tradíciu. Bude záležať, v akom prídu zložení, no ak pricestujú v plnej sile so šampiónkou US Open Samanthou Stosurovou a bratislavskou rodáčkou Jarmilou Gajdošovou, slovenský fanúšik sa má naozaj na čo tešiť. Dôležité je, aby boli všetky naše dievčatá zdravé, a aby sme nastúpili v kompletnom zložení. Iba tak máme šance uspieť."

Vo svetovom rebríčku WTA je z Austrálčaniek momentálne najvyššie Stosurová, patrí jej 22. miesto. Casey Dellacquová, ktorá sa priamo zúčastnila na slávnostnom žrebe, je 48. Obe sú výbornými deblistkami, Dellacquová postúpila na grandslamovom Roland Garros už do semifinále štvorhry. Gajdošová má singlový renking 53. Ďalšie dve hráčky Anastasia Rodionovová a Olivia Rogowská sú na konci druhej dvestovky.

Žreb 1. kola svetovej skupiny:
Rumunsko - Česko, Nemecko - Švajčiarsko, Francúzsko - Taliansko, Rusko - Holandsko

Žreb 1. kola II. svetovej skupiny:
SLOVENSKO - Austrália, Kanada - Bielorusko, USA - Poľsko, Srbsko - Španielsko

Zdroj: stz.sk, 3.6.2015