Grafická verzia

Svetový pohár v alpskom lyžovaní zavíta aj na Slovensko

9.6.2015

Kalendár Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach zverejnili oficiálne v pondelok aj so slovenským strediskom Jasná. Na oficiálnej stránke FIS tak aj štatisticky potvrdili predbežnú informáciu z piatkových výsledkov rokovania počas kalendárnej konferencie v bulharskej Varne.

Na budúci rok sa v prvý marcový víkend uskutočnia dve súťaže SP v Nízkych Tatrách, najprv obrovský slalom a po ňom špeciálny slalom, v ktorom má organizujúca krajina svoje "želiezka v ohni" v popredných pretekárkach Veronike Velez-Zuzulovej a Petre Vlhovej.

Celkovo ženský termínovník obsahuje celkovo desať slalomov a dva paralelné v rámci mestských pretekov, ktoré pri redukovanom poli najlepších pretekárok rátajú do hodnotenia disciplíny hustých bránok.      

Šéf subkomisie FIS pre alpský SP Niklas Carlsson zdôraznil, že okrem Jasnej je novým dejiskom v ženskom kalendári je aj talianske stredisko La Thuile. Mestské preteky v paralelných bránkach sa uskutočnia v Štokholme, podobne ako doteraz to bude podujatie oboch kategórií a uskutoční sa tradične aj na Nový rok v Mníchove.

V mužskom kalendári SP stojí za zmienku návrat ázijskej anabázy (Japonsko, Kórejská republika), v minulosti kritizovanej pretekármi i šéfmi alpských veľmocí. Medzi sviatkami sa už druhý rok po sebe postará o náhradu tradičného zjazdu v Bormiu neďaleká Santa Caterina. Novinkou je aj nový kurz podpory zjazdárskej všestrannosti, lebo muži absolvujú tri alpské kombinácie a ženy dokonca štyri.

Zdroj: sport.sk, 8.6.2015