Grafická verzia

Svetový pohár sa vráti do Liptovského Mikuláša po dlhých 17 rokoch

24.6.2015

Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši bude od 3. do 5. júla iba druhý raz v histórii dejiskom prestížnych pretekov Svetového pohára. Od roku 1998 čakal dlhých 17 rokov na túto významnú udalosť. Predbežne je prihlásených približne 330 pretekárov na 294 lodiach z 39 krajín.

"Očakávame, že budeme opäť raz stredom vodáckeho sveta," informoval na brífingu predseda organizačného výboru Alexander Slafkovský st. "Je to pre nás veľká výzva, význam Svetového pohára prirovnávame k majstrovstvám sveta. Predstavia sa olympijskí a svetoví šampióni, fanúšikovia sa majú na čo tešiť," pozval divákov na podujatie prezident zväzu Ivan Cibák.

Na domácej vode túži uspieť dvojnásobný olympijský víťaz singlista Michal Martikán. "Už si príliš nepamätám na preteky v roku 1998. Viem jedine to, že sa mi vtedy nepodarilo vyhrať, tak sa o to pokúsim teraz. Vždy tu býva skvelá atmosféra. Určite chceme potešiť našich verných fanúšikov," povedal Martikán.

Po náročnej operácii chrbtice sa do súťažného kolotoča vráti dvojnásobná olympijská víťazka kajakárka Elena Kaliská. "Samozrejme, budem sa snažiť podať čo najlepší výkon, aj keď by som ešte potrebovala pár hodín tréningu navyše. Návrat do plnej záťaže je postupný, nesmiem sa ponáhľať, aby sa niečo neporušilo," vysvetlila.

"Pred sedemnástimi rokmi som sa ako chlapec z brehu pozeral na veľké hviezdy a zbieral som lístky od rozhodcov. Doma sa mi jazdí veľmi dobre, bude to pre nás všetkých Slovákov a ľudí z mesta veľká výhoda. Prvú polovicu sezóny tu chceme zavŕšiť čo najlepšími výsledkami," dodal singlista Alexander Slafkovský ml.

Zdroj: osporte.sk, 22.6.2015