Grafická verzia

Slovenky získali bronz, Slováci zdolali vo finále USA a obhájili zlato!

29.6.2015

Slovenské hokejbalové reprezentantky získali na MS vo švajčiarskom Zugu bronzové medaily. Zverenky trénera Jaroslava Kolibíka vyhrali v nedeľňajšom súboji o tretie miesto nad USA jednoznačne 5:1. Hetrikom sa blysla Petra Jurčová.

Slovenky mali prevahu, tú ale gólovo zúročili až v druhej tretine. Skóre otvorila v 19. minúte Jana Kapustová a o chvíľu na ňu nadviazala Petra Jurčová. Tá istá hráčka potom pridala ďalšie dva góly a favoritky si už štvorgólový náskok bez problémov postrážili.

V doterajšej histórii MS tak slovenské reprezentantky zakaždým získali medailu, k jednému zlatu a trom striebram pridali bronz. Prvýkrát ale chýbali vo finále, v ktorom popoludní Kanaďanky zdolali Češky 5:1 a obhájili titul majsteriek sveta.

 

Slovenskí hokejbaloví reprezentanti obhájili na MS vo švajčiarskom Zugu zlaté medaily. V nedeľňajšom finále triumfovali nad výberom USA 4:3 po predĺžení a obhájili tak titul svetových šampiónov spred dvoch rokov z Kanady.

Slováci sa síce ujali vedenia, keď po 98 sekundách hry otvoril skóre Beniač, ale Američania následne kontrovali šnúrou troch presných zásahov za sebou. Po vyrovnávajúcom góle Hildretha skóroval Daugherty a na 3:1 zvýšil v 12. minúte počas presilovej hry Colcord. Zverenci trénera Jozefa Ďurisa prebrali taktovku stretnutia v druhej tretine a výsledkom ich prevahy bol kontaktný presný zásah Oravca v 28. minúte. Slovensko vyrovnalo v 38. minúte vďaka Minárikovi a dráma pokračovala. V extračase ju rozuzlil na radosť Slovákov Oravec.

Celkovo je hokejbal najúspešnejší kolektívny šport na Slovensku od vzniku samostatnej republiky. Z každých majstrovstiev sveta si muži priviezli cenný kov, bilancia znie tri zlaté, dve strieborné a šesť bronzových medailí.

Bronz získali po triumfe 6:1 nad Gréckom českí reprezentanti, ktorých Slováci vyradili v semifinále. Najlepším hráčom finále za slovenské farby sa stal autor rozhodujúcej strely Boris Oravec. Slováci na šampionáte proti Američanom nastúpili hneď v úvodnom zápase, ktorý prehrali 3:4 v riadnom hracom čase. Zverenci trénera Ďurisa potom remizovali s Fínskom aj outsiderom Pakistanom a v poslednom zápase skupiny zdolali Portugalsko. Vo štvrťfinále po predĺžení vyradili Kanadu, pokazili finálový sen Čechom a v boji o zlato otočili takmer stratený duel s USA.

Zdroj: osporte.sk, 28. 6. 2015