Grafická verzia

Plážový volejbal-MS: Slovenky vyhrali skupinu

1.7.2015

V prvom zápase bojovali so súperom i nervozitou. V druhom suverénne potvrdili úlohu favoritiek. V treťom prekvapili - súpera, seba i expertov. Slovenské plážové volejbalistky Dominika Nestarcová a Natália Dubovcová vstúpili do majstrovstiev sveta v Holandsku skvele. V základnej skupine nenašli premožiteľky a do šestnásťfinále postúpili z prvého miesta.

"Po stretnutí s mladými Poľkami nám tréneri rázne dohovorili a v súboji s Kostaričankami sme už previedli svoju hru. Na duel s Nemkami Ludwigovou a Walkenhorstovou sme nastupovali s tým, že nemáme čo stratiť. Predsa len, v súčasnosti patria k najkvalitnejším párom sveta. Teší nás, že sme ich zaskočili a zvíťazili. Podarilo sa nám to po prvý raz v kariére. Lepšie načasovanie sme si zvoliť ani nemohli,“ referuje z Apeldoornu, jedného zo štvorice dejísk svetového šampionátu, Nestarcová.

Slovenky získali vďaka prvenstvu v skupine nezanedbateľnú výhodu. Pred žrebom vyraďovacej fázy ich organizátori zaradili medzi dvanásť nasadených tímov. Navyše, za ďalším súperom sa nemusia presúvať do iného mesta. V 16-finále sa Natália a Dominika stretnú s kanadským párom Melissa Humana-Paredesová a Taylor Pischkeová. Zápas sa bude hrať o 12:00 v Apeldoorne.


"V Apeldoorne sa nám veľmi páči. Vedľa hotela máme kone, čo vo mne vyvoláva spomienky na detstvo. Tribúny na kurtoch sú neustále zaplnené, vládne tu dobrá atmosféra,“ popisuje skúsenejšia z najúspešnejšieho slovenského páru.

Zdroj: www.svf.sk, 30.6.2015