Grafická verzia

SLU-Plávanie: Super výkon Listopadovej, získala bronz na 100 m prsia

9.7.2015

Dvadsaťdvaročná reprezentantka sa kvalifikovala do elitnej osmičky zo štvrtého miesta časom 58,65. Vo finále ešte čas zlepšila na 58,37. Zlato získala Číňanka Lu Jing (57,83) a striebro Talianka Elena Di Liddová (58,29).

Úradujúca najlepšia slovenská plavkyňa v stredu postúpila z rozplavieb do semifinále aj na 200 m v.sp., ale napokon sa rozhodla neštartovať, keďže chcela dosiahnuť čo najlepší výsledok vo finále motýlika. To sa jej vyplatilo a získala pre slovenskú výpravu celkovo tretiu medailu.

"Dobojované. Mám tretie miesto na 100 motýľ na Svetovej univerziáde, s novým osobákom, aj zlepšeným limitom na OH do Ria. Veľmi sa teším, bojovala som ako drak, aby som spravila radosť sebe a fanúšikom. Je to moja prvá ozajstná medaila z takých veľkých pretekov. Dobrý pocit, keď sa tá drina ukáže. Je to pre mňa najlepšia motivácia. A zajtra môžem mať zasa tri tréningy," okomentovala Listopadová úspech na sociálnej sieti.

Plavkyňa Dukly Banská Bystrica dosiahla v Gwandžu už aj na finále 100 m v.sp., kde finišovala časom 55,09 na konečnej šiestej priečke.
Zverenka nemeckého trénera Dirka Langeho už na májovej Veľkej cene Slovenska splnila časom 58,42 v tejto disciplíne ostrý A-limit na OH do Rio de Janeiro (58,74) stanovený Medzinárodnou plaveckou federáciou (FINA). V

Gwandžu sa jej túto métu podarilo opäť pokoriť v semifinále i finále, v ktorom si tak stanovila nové osobné maximum. Slovenský rekord drží stále Martina Moravcová časom 57,20.

Zdroj: sport.sk, 8.7.2015