Grafická verzia

MS v in-line hokej: Slováci v semifinále

10.7.2015

Slovenskí reprezentanti v in-line hokeji vo štvrťfinále majstrovstiev sveta vo fínskom Tampere zdolali Čechov 4:3 a postúpili do semifinále. Slovenské góly strelili Roman Šimúnek, Boris Ertel, Tomáš Jaško a Juraj Jurík. Slováci viedli po troch štvrtinách 4:2, Česi v tej záverečnej už len znížili na konečných 3:4 a neuspeli ani v záverečnej hre bez brankára.


Výsledky - štvrťfinále:
Česko - Slovensko 3:4 (1:1, 1:1, 0:2, 1:0)
Góly: 9. Kuták (Hrazdíra), 22. Šebek (Vozdecký, Strýček), 45. Šimo (Šebek, Rubeš) - 12. Šimúnek (J. Ručkay), 16. Ertel (J. Ručkay, Šimonič), 25. T. Jaško (Prokop, Šiller), 27. J. Jurík (Prokop)
Vylúčení: 5:7 na 1,5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Vikman a Suoraniemi (obaja Fín.)
Zostava SR: Neumann (Valúch) - Ertel, J. Ručkay, Šimonič, Šimúnek - Preisinger, Novajovský, Méry, J. Jurík - T. Jaško, Mrázik, Šiller, Prokop


Imrich Antal (tréner Slovenska): „Proti Česku sme nastupovali s podobným úmyslom ako do duelu s Nemeckom. To znamená, že sme sa zamerali na pozornú obranu. Zopakujem sa, ale stretnutia proti Kanade a USA nám aj napriek prehrám pomohli a vyťažili sme z toho maximum v náš prospech. Česi sa síce ujali vedenia, ale dvomi gólmi sme skóre otočili. Za stavu 2:2 sme strelil ešte dva góly a aj napriek tomu, že Česi znížili, sme si víťazný stav udržali a postúpili medzi štyri najlepšie tímy! O našom súperovi sa rozhodne v súboji Fínska a Nemecka. Chlapcov musím pochváliť za predvedený výkon. Postupom do semifinále budeme mať určite pekný záver svetového šampionátu."

Zdroj: hockeyslovakia.sk, 9.7.2015