Grafická verzia

Davis cup: Rumunsko - Slovensko, 2. kolo I. skupiny euro-africkej zóny

17.7.2015

Daviscupový súboj Rumunsko - Slovensko v 2. kole I. skupiny euro-africkej zóny v Konstanci otvorí v piatok o 12. 00 SELČ súboj Marius Copil - Norbert Gombos. V druhej dvojhre sa stretnú Adrian Ungur - Martin Kližan a do sobotňajšej štvorhry nominovali kapitáni dvojice Horia Tecau, Florin Mergea - Igor Zelenay, Andrej Martin.

V pôvodnej nominácii kapitána Miloslava Mečířa bol nováčik Jozef Kovalík. Napokon prednosť dostal skúsenejší Andrej Martin, ktorý by si mal zahrať po boku Zelenaya štvorhru.

Norbert Gombos: ,,Som zvyknutý hrať prvý zápas, lebo v posledných daviscupových stretnutiach som väčšinou začínal ja. Som rád aj kvôli Kližovi, lebo on chcel hrať druhý zápas. S Mariusom Copilom som ešte nehral, iba sme spolu trénovali na turnajoch, ale poznám ho. Je to tenista so silným podaním a útočnou hrou. Nebude to ľahké, ale vynasnažím sa bojovať a získať pre náš tím bod."
 
Miloslav Mečíř: ,,Nie je podstatné, kto nastúpi ako prvý, Martin Kližan si však želal hrať ako druhý, takže to vyšlo. Všetko to budú veľmi ťažké zápasy, najmä ten prvý piatkový, pretože hlásia veľké teplo. Noro Gombos sa v prvých dňoch po príchode do Konstanci trochu trápil a hľadal, no teraz je to už lepšie, chytá tempo. Dôležité je, aby chytil začiatok zápasu a neprepadol. Je to však srdciar, ktorý sa v Davis Cupe dokáže vždy vyhecovať k výborným výkonom. To isté platí aj o Kližkovi. Pokiaľ ide o zmenu v nominácii, v prospech Andreja Martina rozhodla aktuálna forma i to, že s Igorom Zelenayom už spolu v Davis Cupe odohrali kvalitnú štvorhru."

Program stretnutia 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára
RUMUNSKO - SLOVENSKO (priamy prenos RTVS)
Piatok 12.00 SELČ: Marius Copil - Norbert Gombos, Adrian Ungur - Martin Kližan
Sobota 14.00 Horia Tecau, Florin Mergea - Andrej Martin, Igor Zelenay
Nedeľa 12.00 Copil - Kližan, Ungur - Gombos

Vzájomná bilancia singlistov
Copil - Gombos 0:0
Copil - Kližan 1:1
Ungur - Kližan 1:1
Ungur - Gombos 2:0

Zdroj: stz.sk, 16.7.2015