Grafická verzia

ME UCI: Janíčková prvá, Sýkorová tretia!!!

28.7.2015

Vynikajúce výsledky dosiahli naše dievčatá na práve prebiehajúcich ME pod hlavičkou UCI v talianskom Chies D´Alpago. Ženy mali na programe svoju súťaž  24. júla. Tatiana Janíčková dokázala obhájiť svoj titul z minulého roku, pred nemeckou pretekárkou Ninou Reichenbach a tretia skončila ďalšia Slovenka Kristína Sýkorová. Erika Hlavatá skončila ôsma.

Dvadsaťjedenročná Slovenka potvrdila pozíciu svetovej jednotky. V Taliansku si vybojovala už tretí titul šampiónky starého kontinentu, prvý vybojovala v roku 2012. Janíčková, ktorá je úradujúcou majsterkou sveta, dostala na jednotlivých sekciách celkovo 18 trestných bodov, o desať menej ako Nemka Nina Reichenbachová.
Úspech slovenských farieb zvýraznila ziskom bronzu Kristína Sýkorová. Erika Hlavatá skončila vo finále ôsma.

Výsledky - ME v cyklotriale:
Ženy: 1. Tatiana Janíčková (SR) 18 tr. bodov, 2. Nina Reichenbachová (Nem.) 28, 3. Kristína Sýkorová (SR) 32, ... 8. Erika Hlavatá (SR) 43

Vo štvrtok 23.7.2015 odjazdili svoje kvalifikácie juniori, z ktorých najlepších 6 postúpilo do finále. Slovensko malo dvoch jazdcov medzi juniormi 20. Šimon Tapušík skončil jedenásty a Samuel Hlavatý na výbornom postupovom piatom mieste. V piatok boli na programe kvalifikačné jazdy kategórií elite 20 a elite 26. Slovenskí jazdci v elite 20 bohužiaľ vo finále nebudú, Martin Behro skončil na konci štartového poľa na 22. mieste a Ján Kočiš na 9.mieste. Od postupu ho delili 4 body.

Zdroj: cyklotrial.sk 25.7.2015, osporte.sk 27.7.2015