Grafická verzia

MS v plávani: Nagy splnil limit do Ria a vytvoril ďalší národný rekord

10.8.2015

Slovenský plavec Richard Nagy aj vo svojej štvrtej disciplíne na MS FINA v Kazani vytvoril národný rekord. V rozplavbách na 400 m pol.pr. dosiahol čas 4:16,37 a o 2,29 s vylepšil svoje vlastné maximum z vlaňajších ME v Berlíne.

Zverenec trénera Gabriela Barana vo svojej doplnkovej disciplíne zároveň splnil olympijský A-limit na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Nagy obsadil v tretej rozplavbe druhé miesto iba o dve stotiny za domácim Rusom Aleksandrom Osipenkom.

Od postupu medzi finálovú osmičku ho delilo 90 stotín.

Nagy bol s vystúpením v polohovke spokojný. "Vždy sa nájdu nejaké chybičky, no teší ma, že sa mi podarilo zaplávať slovenský rekord i splniť olympijský A-limit do Ria. Trochu ma štve, že to nebolo ešte o niečo rýchlejšie, dalo sa to niekde nahrabať. Od postupu do finále ma delila necelá sekunda, mohol som aspoň vyhrať svoju rozplavbu a skončiť jedenásty. Pokazil som obrátku zo znaka na prsia, trochu som sa zle nadýchol a spomalil. Pokazil som aj dohmat. Verím, že na olympiáde sa v tejto disciplíne ešte môžem zlepšiť," povedal Nagy.

Najlepší slovenský plavec za rok 2014 v Kazani pri každom štarte prepísal slovenské historické tabuľky.

"Štyri slovenské rekordy potešili, no s každou disciplínou som mierne nespokojný. Viac som si sľuboval od úvodnej krauliarskej štvorstovky, kde som chcel splniť olympijský A-limit do Ria. Na 800 m v.sp. som chcel čas ešte viac posunúť, to isté platí aj o mojej hlavnej disciplíne 1500 m v.sp., kde som túžil ešte výraznejšie sa priblížiť k hranici 15 minút. Aspoň vidím, koľko priestoru je ešte na zlepšenie. Teraz si dám dva-tri týždne voľno. Mám štátnice a chcem dokončiť bakalára. Začiatkom septembra začnem s prípravou na krátky bazén," dodal.

Zdroj: sport.aktuality.sk, 9. 8. 2015