Grafická verzia

MS v lukostreľbe telesne znevýhodnených

20.8.2015

Nemecké mesto Donaueschingen bude v dňoch 23.- 30. augusta dejiskom svetového šampionátu v lukostreľbe telesne znevýhodnených. Slovensko bude reprezentovať štvorica športovcov a okrem medailových umiestnení budú v hre najmä letenky do Ria 2016.

Za Slovensko nastúpia Peter Kinik (W1), úradujúci majster Európy Marcel Pavlík, Marián Marečák (Compound Open Men) a Diana Paschenková (Compund Open Women). Reprezentačný tréner Vladimír Majerčák očakáva, že Marcel Pavlík sa pobije o svetové zlato, ale minimálne na medailu má aj Peter Kinik. “Po prechode z praváka na ľaváka dokazuje, ako naposledy v Novom Měste nad Metují, že patrí medzi svetovú špičku.“ Na to, aby príjemne prekvapil, má podľa neho aj Marián Marečák.

Okrem súťaží jednotlivcov bude mať Slovensko aj tímové želiezko v ohni (zložené z troch mužov) a prvýkrát v histórii sa budú Slováci snažiť vybojovať letenku na paralympiádu v zmiešaných tímoch. „Diana je jeho súčasťou a potvrdzuje, že oprávnene. Počas víkendu na republikovom šampionáte nastrieľala slovenský ženský rekord 623 bodov!“, zdôraznil tréner. Pokiaľ by to s vybojovaním miestenky v mix tíme nevyšlo v Donaueschingene, budú mať šancu ešte na aprílových ME alebo na Svetovom pohári v Novom Měste nad Metují. „Ale radi by sme to dali na prvý pokus,“ doplnil Vladimír Majerčák.

Zdroj: spv.sk, 19.8.2015