Grafická verzia

'Janíčková je kráľovnou sveta trialu', píše UCI

25.8.2015

Slovenská reprezentantka Tatiana Janíčková dominovala v pretekoch 3. kola Svetového pohára v cyklotriale, ktoré sa konali uplynulý víkend vo francúzskom v Albertville. Slovenská trialistka nedala súperkám šancu a zvíťazila pred Austrálčankou Janinou Jungfelsovou a Nemkou Ninou Reichenbachovou. Piate miesto vybojovala ďalšia Slovenka Kristína Sýkorová. Týždeň pred majstrovstvami sveta v cyklotriale, ktoré sa budú konať od 31. 8 do 6. 9. 2015 v Andorre, potvrdili slovenské cyklistky výbornú formu.

"Som veľmi šťastná. Sama som bola prekvapená z niektorých vecí, ktoré som prešla," povedala po pretekoch Tatiana Janíčková. "Okruh nebol ľahký. Tým, že som vo finále štartovala posledná, vedela som, ako jazdili ostatné súperky, čo ma vystavilo menšiemu tlaku. Austrálčanka mala iba 3 trestné body, ja som prešla všetky sekcie bez trestného bodu. Až na poslednej som si šliapla na dvoch prekážkach," skonštatovala šťastná Janíčková.

"Janíčková je kráľovnou sveta trialu," píše na svojom webe Medzinárodná cyklistická únia. "Tatiana opäť vedie UCI renking v tejto disciplíne aj poradie Svetového pohára v kategórii žien. Tento rok obhájila prvenstvo na majstrovstvách Európy a je hlavnou favoritkou pred nastávajúcimi majstrovstvami sveta," povedal k výkonu Janíčkovej Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky. Prvý muž slovenskej cyklistiky je hrdý aj na výkony Kristíny Sýkorovej. "Kristína je treťou ženou v poradí pretekov Svetového a zároveň jej patrí piate miesto v renkingu UCI," dodal Privara.

Zdroj: osporte.sk, 24.8.2015