Grafická verzia

Šesť medailí Slovákov na ME v historických zbraniach

2.9.2015

Na majstrovstvách Európy v streľbe z historických zbraní v portugalskom Barcelose (23. - 30. 8. 2015) si úspešne počínala slovenská výprava.

Reprezentanti SR si vybojovali dovedna šesť medailových umiestnení, prevažne sa im darilo v tímových súťažiach. Jediný cenný kov z individuálnej súťaže si vystrieľal Vladimír Jurza, ktorý skončil výkonom 97 bodov tretí v pretekoch s názvom Pennsylvania/Replika (ide o kresadlovú pušku). O ďalšie úspechy sa postarali Slováci v družstvách.

Striebra za 2. miesta získali tímy v zložení Štefan Ernst, Marcel Hanulík, Eduard Zsiga v disciplíne Peterlongo (perkusný revolver), Vladimír Jurza, Lajos Szalai, Tomáš Šramek v súťaži Pforzheim (knôtová alebo kresadlová mušketa, kresadlová alebo perkusná puška), Štefan Ernst, Marcel Hanulík, Vladimír Jurza v Kunitome (ľubovoľná knôtová pištoľ, hladká hlaveň). Bronzové pozície si vybojovali trojice Štefan Ernst, Marcel Hanulík, Eduard Zsiga vo Wogdone (ľubovoľná jednoranová kresadlová alebo originálna knôtová pištoľ s hladkou hlavňou s minimálnym kalibrom 11 mm) a Štefan Ernst, Marcel Hanulík, Vladimír Jurza vo Forsythe (ľubovoľná jednoranová perkusná pištoľ s drážkovou hlavňou, ľubovoľný kaliber). Celková bilancia strelcov SR na ME 'historikov' v Barcelose bola 0 - 3 - 3. Najúspešnejšími jednotlivcami sú Jurza, Ernst a Hanulík, ktorí získali po štyri kovy (0 - 2 - 2).

Zdroj: osporte.sk, 31.8.2015