Grafická verzia

Bratislava opäť ožije akciou Triatlon pre všetkých

4.9.2015

V sobotu 5. septembra sa v Bratislave uskutoční už 5. ročník obľúbenej športovej akcie pre rôzne vekové kategórie Triatlon pre všetkých. Organizátori rátajú s približne 400 účastníkmi zo Slovenska, Poľska, Maďarska, Rakúska a Česka, zatiaľ majú prihlásených 220 športuchtivých.

"Sú to naozaj preteky pre všetkých. Štartujeme o 9.00 h ráno olympijským triatlonom, pokračovať sa bude spoločnou kategóriou Nádej, čiže hendikepovaných športovcov spolu s deťmi do 10 rokov. Tí budú súťažiť s objemami 100 m plávanie - 5 km na bicykli a 1 km beh. Neskôr budú na programe štafety pre rodiny s deťmi vhodné aj pre rôzne firmy, ktoré sa predstavia na vzdialenostiach 200 m - 10 km - 2 km," informoval riaditeľ pretekov Michal Varga.
V bohatom športovom programe bude nasledovať Slovenský pohár mladších a starších žiakov (objemy 400 m - 10 km - 2 km) a triatlonová sobota vyvrcholí od 16.00 h finálovými pretekmi Slovenského pohára dospelých. Pretekať sa bude v šprinttriatlone, teda na vzdialenostiach 750 m - 20 km - 5 km.
"Čo sa týka účasti, bude tam aj slovenský reprezentant Tomáš Kubek, ktorý sa tento rok kvalifikoval v krostriatlone na Havaji. Medzi juniormi nebudú chýbať reprezentanti Tadeáš Fazekaš, Ivona Miklóšová či Iveta Tóthová. V rámci celého podujatia sa budú konať aj majstrovstvá Slovenska veteránov s veľmi kvalitným pretekárom Miroslavom Ozorákom. Súčasťou štafety Slovenského olympijského výboru bude aj úspešný plavecký reprezentant Richard Nagy,“ uviedol Michal Varga.

Sobotňajší Triatlon pre všetkých sa bude konať v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Plávať sa bude v jazere Štrkovec, okolo ktorého bude vytvorený 1 km dlhý bežecký okruh. Jazda na bicykli sa bude konať na Ružinovskej ulici, ktorá bude uzatvorená pre účel pretekov. Vyhlásenie výsledkov je naplánované na 18.30 h.

Zdroj: triathlon.sk, 2.9.2015